Българското посолство в Кишинев награди учениците от район Тараклия за отлично представяне в годишния конкурс за есе "Моите български корени (из историята на моето семейство)", информира БТА.
Конкурсът беше организиран от българското посолство и от Министерството на образованието на Молдова по случай Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост 24 май.
Три учителки и техните петима ученици от гимназията в село Кайраклия, тараклийския лицей "Олимпий Панов" и лицея "Христо Ботев" в село Валя Пержей получиха грамоти с подписа на посланик Евгени Стойчев.
"Траки, вино и култура" – е темата на семинар в археологическия комплекс "Долината на тракийските царе" близо до Казанлък, който събира на 22 февруари учени и изследовател от цяла България. Това е девето издание на научния форум, а..
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното многообразие от два различни ъгъла – имигрантите в България и българите в чужбина. Мечтата на три поколения..
В събота , 22 февруари, ще остане студено. Ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, средна и висока. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла. Ще духа слаб източен, в Източна България до умерен северен вятър...
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното..