Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

1/2 от работодателите готови да продължат дистанционната заетост и след пандемията

Снимка: архив

Повече от половината работодатели (55%) са започнали да прилагат дистанционна работа в предприятията си, а 28% са прилагали тази форма на работа и преди пандемията. 17% от работодателите не прилагат работа от разстояние. Това показва анкета на Българската стопанска камара сред ръководителите на 180 предприятия в цялата страна за влиянието на Covid-19 върху организацията на работата.

За всеки трети работодател (33,3%) трудност се оказват регламентирането на правилата за работа от разстояние и обезпечаването на работните места у дома с необходимата техника. За 28% проблем е отчетността и нарастващият стрес в работата. 17% от ръководителите посочват изостряне на вътрешноекипните конфликти. Въпреки тези проблеми половината работодатели възнамеряват да продължат с дистанционните форми на заетост и след отпадане на противоепидемичните мерки.

Намаляването на режийните разходи (72%) и създаването на гъвкави форми на труд (67%) са най-големите позитиви на дистанционната работа, според участниците в анкетата.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Председателят на парламента на Албания Елиса Спиропали е на посещение в България

Председателят на парламента на Албания Елиса Спиропали пристигна на официално посещение в България. Двудневната визита е по покана на председателя на Народното събрание Наталия Киселова. Елиса Спиропали беше посрещната  на летището от председателя на..

публикувано на 09.07.25 в 17:17

ЕП прие доклада за напредъка на РСМ без "македонски език и идентичност"

Годишният доклад на Европейския парламент за напредъка на Република Северна Македония по пътя към ЕС беше приет днес в Страсбург с 461 гласа "за", 121 гласа "против" и 107 "въздържал се". Това е първият доклад за напредъка на РСМ по европейския ѝ път за..

публикувано на 09.07.25 в 16:22

Официално сме в еврозоната – продължават ли притесненията сред българите?

Вече е факт – България е 21-ата държава в еврозоната и от 1 януари 2026 г. официалната валута в страната става еврото, а разплащанията и в лева ще продължат още месец след това. Европарламентът подкрепи присъединяването на България към еврозоната..

публикувано на 09.07.25 в 13:45