Оттеглянето на кандидата за премиер на ИТН Пламен Николов е точка от дневния ред на днешното заседание на парламента. Николов посочи, че при гласуването на неговото оттегляне няма да заяви нищо повече от това, което е посочил във внесеното от него заявление.
След вчерашния втори председателски съвет в парламента председателят на парламентарната група на „Изправи се.БГ! Ние идваме!“ Мая Манолова заяви, че Народното събрание ще приключи процедурата с първия мандат, като гласува, че отхвърля кандидатурата на Пламен Николов за премиер. Така ще може да се върви към връчването на втори мандат.

В събота , 25 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 6°. През деня временно разкъсване и намаление на облачността ще има над Северна България, след пладне отново ще се увеличи и привечер и през нощта на места там ще има..
В "България днес" на 24 октомври слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 11:32 – По съседски – обзор на по-важното от Балканите през седмицата 19:54 – Православен църковен календар -..
За Криси Бранд, журналист на свободна практика и многогодишен радио ентусиаст от Обединеното кралство, пътуването до България не започва с обаждане до туристическа агенция или билет за нискотарифна авиокомпания. Началото му идва преди няколко..
Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public..
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще..
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI..