Във връзка със заявената по-рано днес готовност за гражданско неподчинение от страна на Асоциацията на заведенията заради влизащите в сила днес нови противоепидемични мерки, Министерство на здравеопазването припомни, че ограниченията са въведени след задълбочено обсъждане с членовете на Експертните съвети.
В прессъобщението си министерството посочва още, че засегнатите от мерките физически и юридически лица трябва да бъдат обезщетени и компенсирани, каквато е и многократно изразяваната позиция на правителството.
В МЗ са постъпили над 40 становища, с предложения за компенсаторни механизми и са препратени до министерствата на финансите, на икономиката, на туризма и др., с цел мерките да бъдат съобразени, доколкото е възможно, и с тези конкретни предложения. Затова и ограниченията са по-меки от прилаганите в други страни, а резултатите ще зависят от спазването им.
В събота минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През деня ще има разкъсана облачност, но над по-голямата част от страната през повечето дневни часове ще..
В "България днес" на 12 септември слушайте: 05:31 – Актуално от България и за общностите с българи по света 13:47 – „По съседски“ – новини от Балканите 23:46 – София през погледа на Иван Шишиев 33:13 – Православен църковен..
"Продължаваме промяната – Демократична България" внесе вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков в сектор "Вътрешна сигурност и правосъдие", съобщи БГНЕС. "Виждаме не просто несправяне, а системен отказ от това да се бори държавата срещу..
На всеки е известна ироничната фраза "зимата пак ни изненада", която, докъде с усмивка, докъде с раздразнение, повтарят българите след първия..
Историята на Ервис Талури е едно пътешествие между Албания и България, между две култури, които днес чувства като неделима част от себе си. Неговото..
В петък минималните температури ще са от 15 до 22°, в София – 16°. През деня облачността ще е по-често значителна, около и след обяд купесто-дъждовна...