Министерството на външните работи изказва своята благодарност към българските общности в чужбина, с чието ценно партньорство и сътрудничество стана възможно организирането на вота зад граница за президент и вицепрезидент и Народно събрание на 14 ноември 2021 г.
Министерството, сред чиито основни приоритети е защитата правата на българските граждани в чужбина, високо оценява гражданската активност на българите, допринесла за създаването на максимално добри условия за провеждането на честни и прозрачни избори зад граница.
Над 2500 членове на секционни комисии зад граница бяха предложени от българските общности. Отделно над 200 техни представители бяха предложени за членове на СИК в качеството си на представители на министъра на външните работи.
От министерството се надяват ползотворното сътрудничество с партньорите от българските общности зад граница да продължи и на втория тур на изборите за президент и вицепрезидент на 21 ноември 2021 г.
Две възпитанички на Българското училище “Св. св. Кирил и Методий” в Йордания представиха страната ни на събитие в своето училище “Хади ал Мухаммади” в Аман. На снимката, публикувана на фейсбук страницата на българското училище, се вижда, че..
Почти месец след провелите се на 27 октомври предсрочни парламентарни избори, 51-ото Народно събрание все още не може да започне работа, защото народните представители не могат да изберат пръв сред равни. Политическата безпътица в България се допълва..
Будител – човек, който със своите действия, идеи или творчество пробужда духа на народа, съхранява и разпространява националното самосъзнание, култура и образование. В Българската история това понятие се свързва най-често с периода на Възраждането..
"Ти казваш, че си българин, но не знаеш български език" – с този упрек на чиновници в България са се сблъсквали не един и двама наши сънародници от..