Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лидерът на “Възраждане”: Готови сме да водим разговори и да защитаваме политики

Снимка: БГНЕС

На консултациите с четвъртата парламентарна сила – “Възраждане”, за съставяне на кабинет, президентът Румен Радев изтъкна, че кризите у нас изискват да имаме редовно правителство, което да взема решения с дългосрочен хоризонт. “Задачата за съставяне на кабинет е най-важната пред Народното събрание. Имаме готов състав на кабинет - ако стигнем до трети мандат, сме готови да го поискаме от Вас”, отговори лидерът на партията Костадин Костадинов. Той каза още, че по отношение на първия мандат партията му може да води разговори, но ще отстоява позициите си. “Готови сме да защитаваме политики“, добави Костадинов.  

По повод искането на "Възраждане" за референдум относно членството на страната ни в Еврозоната държавният глава заяви, че провеждането на референдум по въпроси, уредени във вече ратифицирани международни договори, противоречи на Конституцията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вече 3 години INSAIT позиционира България на технологичната карта на света

От създаването си на 11 април 2022 година, Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии – INSAIT постигна редица успехи и продължава да позиционира България на световната технологична карта. Няколко значими проекта бележат този..

публикувано на 11.04.25 в 11:39

Законови промени ускоряват въвеждането на цифрови технологии в малки населени места

Парламентът прие на второ четене промени в Закона за електронните съобщителни мрежи и физическа инфраструктура. Целта е да се съкратят сроковете за издаване на документи при строеж и въвеждането в експлоатация на цифрови технологии, предава..

публикувано на 11.04.25 в 10:56

Над 65 премиерни модела мотоциклети на Moto Expo 2025 в София

Малко след откриването на мотосезона в София в края на март, столицата ни става домакин на най-голямото мото изложение у нас . То се провежда от днес до 14 април в Арена 8888 София. Публикта ще види между 700 и 800 машини, от които над 65..

публикувано на 11.04.25 в 08:15