Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нови пакети военна помощ за Украйна от Запада

Facebook / General Staff of the Armed Forces of Ukraine
Снимка: zsu.gov.ua

Украинският президент Володимир Зеленски съобщи, че редица западни страни са изпратили на Украйна нови пакети военна помощ. Това е станало след поредното заседание на групата "Рамщайн". Помощите включват боеприпаси, танкове и артилерийски установки. Канадски военни, съвместно с военни от Полша и Норвегия обучават в Полша украински войници за работа с танковете Leopard, съобщава Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна. 
В Черно море са локализирани 9 руски бойни кораба, два от които - ракетоносители, съобщават от Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна. През изминалото денонощие са нанесени 11 ракетни и 16 авиационни удара, четири от атаките са по обекти на гражданската инфраструктура в Запорожието, съобщава УНИАН. Активни боеве се водят в направленията към Бахмут и Авдеевка.
За първи път на поста президент на Русия Владимир Путин е посетил Мариупол, Донецка област, предаде ТАСС. Той е пристигнал в града с хеликоптер и е посетил няколко обекта в града. Преди това той посети и Крим за 9-ата годишнина от руската окупация на полуострова.
Президентът на Турция Реджеп Тайип Ердоган, цитиран от Турското радио и телевизия, обяви, че споразумението за износ на украинско зърно през Черно море, срокът на което изтече днес, е удължено с 60 дни. Ердоган отбеляза, че споразумението, действащо от 1 август, е дало възможност за износа на над 25 млн. тона зърно и други земеделски продукти от жизненоважно значение за стабилността на глобалните доставки на храни.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 17 юни 2025 г.

В "България днес" на 17 юни слушайте : 04:20 -  Разговаряме за еволюцията на пазара на труда и българските сезонни работници в чужбина с Габриела Горанова-Димчева, зам.-директор на Агенцията по заетостта 20:30 -  Българската емиграция..

публикувано на 17.06.25 в 19:00

Остава горещо и в сряда, възможни са слаби валежи на запад

В сряда , 18 юни,   минималните температури ще са от 13 до 18°, в София – 15°. Преди обяд ще бъде слънчево. След пладне ще има временни увеличения на облачността, но само на места в планините ще превали слаб дъжд. Максималните температури ще са..

публикувано на 17.06.25 в 18:25

България – домакин на Европейска олимпиада по физика, българите – с куп медали

Физиката и науката са двигатели на човешкия прогрес и подобни събития са гордост за България. С тези думи министърът на образованието Красимир Вълчев поздрави участниците в деветата Европейска олимпиада по физика. Страната ни за първи път беше..

публикувано на 17.06.25 в 17:27