Във вторник на много места в страната ще се развива дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Очакват се и градушки. Почти без валежи ще е в западните и централните райони на Дунавската равнина. Минималните температури ще са от 10 до 16°, в София - 10°. Максималните температури ще са от 22 до 27°. В столицата ще е 22°.
Над Черноморието ще е облачно и дъждовно. Максималните температури на въздуха ще са 22-23°. Морската вода е 17-19°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
В планините ще е облачно със следобедни кратки валежи. Максималната температура на височина 1200 м ще е 16°, на 2000 м до 8°.
В сряда времето остава пролетно и без съществена промяна.
В Европа ще вали над югозападната част на Пиренейския полуостров, над Швейцария, Корсика, Южните Апенини и повсеместно над Балканите. В Лондон и в Париж ще е 19 и 24°, в Берлин и в Москва – 21 и 23°. В Мадрид се очакват 22°, в Рим – 23. В Атина ще е 24°. В Белград и в Истанбул ще е 23°. Букурещ ще е най-топлата евростолица с 29°.
Във Ванкувър и Монреал ще е 18 и 23°, в Ню Йорк и в Чикаго ще e 29 и 23°. В Лос Анджелис се очакват 18°, в Маями и в Мексико сити ще e 30 и 25°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 14 и 22°. В Дубай ще е 37°, в Йерусалим 26°.
В навечерието на Европейската нощ на музеите и на Международния ден на музеите специалистите в музеите и в художествените галерии протестират символично под надслов: "За достойни възнаграждения!", информира БТА. " В деня на протеста ще ни..
Четвърти пореден ден столицата остава без наземен транспорт, тъй като работещите в него не успяват да извоюват заявеното увеличение на своите възнаграждения. Междувременно служители, включително и от "Метрополитен" ЕАД, започнаха да събират подписи за..
Опашки от чакащи се извиват пред всички големи музеи и галерии в един ден от годината. Това е времето, когато се провежда общоевропейската инициатива " Нощ на музеите " . На 17 май българските музеи и галерии отварят врати с безплатен вход за..
Национален протест срещу въвеждането на еврото и с искане за оставка на правителството ще се проведе на 31 май, стана ясно на публична дискусия на тема..
Столичната община декларира, че ще мобилизира целия си ресурс за безпроблемното провеждане на матурите за зрелостниците на 21 и 23 май, съобщи на..
Многолюдно шествие в подкрепа на въвеждането на предмет "Добродетели и религии" в училищата се проведе в центъра на София. То беше организирано от..