Изложба “Солидарност с Украйна! Ужасът на войната срещу Украйна в снимки и детски рисунки” беше открита по време на международната конференция “Спечелване на мира в Украйна” в София.
“Знаем известната сентенция, че една снимка говори по-силно от хиляди думи. Знаем също така, че действията говорят по-силно и от образите. Затова предприехме организирането на изложбата, тъй като солидарността означава преди всичко действия”, каза на откриването доц. Мила Серафимова, ръководител на програмата “Медии и комуникации“ на форума. Тя добави, че изложбата ще бъде дигитализирана и представена и в други градове.
Перспективите за мир в Украйна, стратегиите и начините за постигане на сигурност в Черноморския регион, ролята на НАТО и Европейския съюз и бъдещето на европейската архитектура за сигурност бяха основните теми на конференцията, организирана от Софийския форум за сигурност със съдействието на американското посолство у нас.
Историята и житейският опит на художника Кирил Желязков заслужават вниманието на онези хора, които никога не спират да мечтаят. Роден в Ямбол, Кирил открива артистичните си заложби, благодарение на учител по рисуване, който съветва родителите му –..
Българският късометражен анимационен филм "Дъщерята на художника" ще бъде представен днес в Токио в рамките на филмовия фестивал "Дни на европейското кино", съобщава БТА. Анимацията е част от фестивалната програма в раздел "Памет и..
Верка Сидерова, златният глас на Добруджа и България, завърши земния си път на 99-годишна възраст. Скръбната вест съобщи семейството на певицата. Родена на 26 април 1926 година в Добрич , Верка Сидерова завършва начално образование на..
В 31-ото издание на филмовия форум в боснеската столица от 15 до 22 август ще участват и пет продукции с български принос. "Юго Флорида" (Yugo Florida)..