Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предоставяме над 16 млн. евро извънредна помощ на Украйна

Снимка: БГНЕС

Със 116 гласа "за" парламентът ратифицира Гаранционно споразумение на страната ни с ЕК за предоставяне на втория етап от планираната макрофинансова помощ за Украйна в размер на 3,6 млрд. евро. Необходимите гаранции, които България трябва да предостави, възлизат на 16 654 646 евро. 48 депутати от опозицията се обявиха против, шестима се въздържаха. 

"Те вече са милиарди на сметката на Украйна, които ние сме подарили до момента. А същевременно българските бебета трябва да бъдат спасявани със стотинки и капачки от нас, българите", заяви лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов, предаде репортерката на БНР Мария Филева.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Институт за българската диаспора се открива към УниБИТ

Институт за българската диаспора и културното наследство зад граница се разкрива към Университета по библиотекознание и информационни технологии. Правителството откри звеното по искане на ректора на висшето училище след решение на Академичния..

публикувано на 10.09.25 в 16:19
Мария Филипова

Мария Филипова е новият заместник-омбудсман

Със 128 гласа "за", 56 "против" и 6 "въздържал се" Народното събрание избра председателя на Комисията за защита на потребителите Мария Филипова за заместник-омбудсман на Република България. Филипова получи подкрепата на депутатите от..

публикувано на 10.09.25 в 14:14

Войниците ще могат да служат в армията до пенсионна възраст от 57 години

Правителството одобри измененията и допълненията на Закона за отбраната и въоръжените сили. Те предвиждат въвеждане на обучение по военно дело и отбрана в професионалните колежи, приравнено за колежаните към подофицерски компетентности. Обучението..

публикувано на 10.09.25 в 13:12