Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предоставяме над 16 млн. евро извънредна помощ на Украйна

Снимка: БГНЕС

Със 116 гласа "за" парламентът ратифицира Гаранционно споразумение на страната ни с ЕК за предоставяне на втория етап от планираната макрофинансова помощ за Украйна в размер на 3,6 млрд. евро. Необходимите гаранции, които България трябва да предостави, възлизат на 16 654 646 евро. 48 депутати от опозицията се обявиха против, шестима се въздържаха. 

"Те вече са милиарди на сметката на Украйна, които ние сме подарили до момента. А същевременно българските бебета трябва да бъдат спасявани със стотинки и капачки от нас, българите", заяви лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов, предаде репортерката на БНР Мария Филева.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Климатичните промени или други фактори са причините за поредната година безводие у нас

На всеки е известна ироничната фраза "зимата пак ни изненада", която, докъде с усмивка, докъде с раздразнение, повтарят българите след първия снеговалеж и последвалите неуредици.   Сега обаче може би е назрял моментът за перифраза – "безводието пак..

публикувано на 11.09.25 в 11:25

Редовна авиолиния ще свързва София с Букурещ

Нова авиолиния ще свързва Букурещ и София от 1 октомври. Това съобщиха посланикът на България в Румъния Радко Влайков и съсобственикът на румънската авиокомпания AnimaWings Кристиан Пандел. В посолството в Букурещ и в присъствието на..

публикувано на 11.09.25 в 10:09

Ервис Талури: Израстването между две култури е богатство

Историята на Ервис Талури е едно пътешествие между Албания и България, между две култури, които днес чувства като неделима част от себе си. Неговото пътуване започва в един размирен за Албания период. След 1997 година, когато страната преживява..

публикувано на 11.09.25 в 10:05