Със 116 гласа "за" парламентът ратифицира Гаранционно споразумение на страната ни с ЕК за предоставяне на втория етап от планираната макрофинансова помощ за Украйна в размер на 3,6 млрд. евро. Необходимите гаранции, които България трябва да предостави, възлизат на 16 654 646 евро. 48 депутати от опозицията се обявиха против, шестима се въздържаха.
"Те вече са милиарди на сметката на Украйна, които ние сме подарили до момента. А същевременно българските бебета трябва да бъдат спасявани със стотинки и капачки от нас, българите", заяви лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов, предаде репортерката на БНР Мария Филева.
Шестото издание на Празника на хляба, песента и танца с изложение на хляб и хлебни изделия от народните читалища в община Силистра ще се проведе на 12 септември от 18,00 ч. на площад "Свобода" в града. Програмата включва също кулинарно шоу с..
От 12 септември до 5 ноември 2025 г. в централната сграда на Регионалния исторически музей – Пазарджик (пл. "Константин Величков" № 15) ще бъде представена дигиталната фотоизложба "Бесарабия – извор на красота и родолюбие" на Дружеството..
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова посрещна в пленарната зала на парламента близо 100 деца от българската общност в Молдова. "Надявам се посещението в България да бъде за вас стимул да научите повече за страната, за нейната култура..
На всеки е известна ироничната фраза "зимата пак ни изненада", която, докъде с усмивка, докъде с раздразнение, повтарят българите след първия..
Историята на Ервис Талури е едно пътешествие между Албания и България, между две култури, които днес чувства като неделима част от себе си. Неговото..
В четвъртък минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт..