Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

КЗК установява причините за повишението на цените в търговските обекти

Снимка: БГНЕС

Комисията за защита на конкуренцията е започнала секторен анализ на пазара на храните. 

След извършените проверки на НАП, КЗП и КЗК в над 300 обекта във България и 50 търговски вериги, КЗК е изискала информация от търговците дали има обективни причини за повишаването на цените. 

На тази база ще се проверява за картели и господстващо положение, като може да се стигне и до фалити, предупреди в ефира на БНТ Росен Карадимов, председател на Комисията за защита на конкуренцията. По думите му, комисията има достатъчно мобилни средства, включително и право на обиски, на посещение на места, както и на изземване на софтуери и компютри.

Редактор: Дарина Григорова
Снимка: БГНЕС

По публикацията работи: Десислава Семковска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

МВнР: Опасенията ни спрямо РСМ са свързани с правото на българите на самоопределение

Министерството приема за сведение съдържанието на Доклада на Комисията по външни работи (AFET) на Европейския парламент за напредъка на Република Северна Македония, включително оценките и констатациите относно състоянието на европейската интеграция на..

публикувано на 24.06.25 в 15:58

Предвижда се рязко увеличение на размера на таксите за българско гражданство

Министерството на правосъдието предлага изменение на Тарифа № 1 към Закона за държавните такси за таксите, събирани от съдилищата, прокуратурата, следствените служби и Министерството на правосъдието. Целта е да се актуализира размерът на държавните такси,..

публикувано на 24.06.25 в 14:03

Социалната пенсия за старост става 333,48 лв. от 1 юли

Социалната пенсия за старост ще се увеличи от 307,07 лв. на 333,48 лв. от 1 юли, реши правителството. Промяната ще доведе до ръст на пенсиите, които не са свързани с трудова дейност, тъй като по закон техният размер се определя в зависимост от социалната..

публикувано на 24.06.25 в 14:01