Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над Западна България ще вали, по Черноморието ще е слънчево

Снимка: БТА

Във вторник минималните температури ще са от 15° до 21°, в София 15°. През деня ще е слънчево. Над Западна и Централна България, ще се заоблачава и на много места ще има краткотрайни валежи, главно в планините временно интензивни и с гръмотевици. Остават и условията за градушки. Вятърът в западните райони от страната ще е слаб от север-северозапад, в Дунавската равнина ще е умерен и временно силен. След обяд, в източните райони вятърът също ще се усилва. Максималните температури ще бъдат между 25° до 27°, във високите полета в Югозападна България до 34°- 35°, за столицата ще е около 27°.


По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб, след обяд – умерен бриз от изток. Максималните температури на въздуха ще са между 29° и 31°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала, с тенденция на усилване.

В планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици ще има главно в масивите в Западна България. На места там явленията ще са интензивни и с условия за градушки.  Максималната температура на надморска височина от 1200 м. ще е около 22°, на 2000 м. - около 15°.

В сряда ще има повече слънце, краткотраен дъжд в следобедните часове ще превали само на места в планините и планинските райони на Югозападна България. 

На Балканите, над западната половина на полуострова облачността ще е по-често значителна и на отделни места ще превали и прегърми. В останалите райони ще е предимно слънчево.

В Атина ще е 32°, в Белград 27° и в Букурещ ще е 36°. В Истанбул ще е до 31°.

В останалата част от Европа – над Скандинавския п-ов ще е ветровито, облачно, със значителни валежи от дъжд, а във Финландия, Прибалтика, Северна Полша и на места в Централна Европа облачността ще е значителна. Там ще има кратки валежи от дъжд с гръмотевици. Предимно слънчево ще бъде на Пиренейския п-ов и Франция, както и в по-голямата част от Италия. Слънчево време ще преобладава в Молдова и Украйна.

В Рим ще е 33°, в Мадрид се очакват 39°. В Париж ще е 24°, в Лондон ще е до 23°. В Берлин се очакват също 23°. В Москва термометрите ще сочат 25°.

В Торонто ще е топло до 28° и облачно. В Ню Йорк също ще е облачно и по-топло до 31°.  В Чикаго ще е облачно със слаб дъжд и ще е до 28°. В Лос Анжелис ще е слънчево горещо до 32°.



Редактор: Иво Иванов

По публикацията работи: Дарина Григорова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българинът използва умерено изкуствения интелект

Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..

публикувано на 29.07.25 в 17:26

Депутат пита защо не се използват българските самолети, оборудвани да гасят пожари

България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от публикация на председателя на комисията по отбрана Христо Гаджев в социалната мрежа. Страната ни има..

публикувано на 29.07.25 в 13:09
Румен Радев и Жоел Мейер

В София удостоиха френския посланик Жоел Мейер с орден "Мадарски конник"

Президентът Румен Радев удостои с орден "Мадарски конник" първа степен посланика на Франция Жоел Мейер. Отличието му беше връчено на церемония в Гербовата зала в сградата на президентската институция. "Искам специално да благодаря на..

публикувано на 29.07.25 в 11:24