Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над Западна България ще вали, по Черноморието ще е слънчево

Снимка: БТА

Във вторник минималните температури ще са от 15° до 21°, в София 15°. През деня ще е слънчево. Над Западна и Централна България, ще се заоблачава и на много места ще има краткотрайни валежи, главно в планините временно интензивни и с гръмотевици. Остават и условията за градушки. Вятърът в западните райони от страната ще е слаб от север-северозапад, в Дунавската равнина ще е умерен и временно силен. След обяд, в източните райони вятърът също ще се усилва. Максималните температури ще бъдат между 25° до 27°, във високите полета в Югозападна България до 34°- 35°, за столицата ще е около 27°.


По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб, след обяд – умерен бриз от изток. Максималните температури на въздуха ще са между 29° и 31°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала, с тенденция на усилване.

В планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици ще има главно в масивите в Западна България. На места там явленията ще са интензивни и с условия за градушки.  Максималната температура на надморска височина от 1200 м. ще е около 22°, на 2000 м. - около 15°.

В сряда ще има повече слънце, краткотраен дъжд в следобедните часове ще превали само на места в планините и планинските райони на Югозападна България. 

На Балканите, над западната половина на полуострова облачността ще е по-често значителна и на отделни места ще превали и прегърми. В останалите райони ще е предимно слънчево.

В Атина ще е 32°, в Белград 27° и в Букурещ ще е 36°. В Истанбул ще е до 31°.

В останалата част от Европа – над Скандинавския п-ов ще е ветровито, облачно, със значителни валежи от дъжд, а във Финландия, Прибалтика, Северна Полша и на места в Централна Европа облачността ще е значителна. Там ще има кратки валежи от дъжд с гръмотевици. Предимно слънчево ще бъде на Пиренейския п-ов и Франция, както и в по-голямата част от Италия. Слънчево време ще преобладава в Молдова и Украйна.

В Рим ще е 33°, в Мадрид се очакват 39°. В Париж ще е 24°, в Лондон ще е до 23°. В Берлин се очакват също 23°. В Москва термометрите ще сочат 25°.

В Торонто ще е топло до 28° и облачно. В Ню Йорк също ще е облачно и по-топло до 31°.  В Чикаго ще е облачно със слаб дъжд и ще е до 28°. В Лос Анжелис ще е слънчево горещо до 32°.



Редактор: Иво Иванов

По публикацията работи: Дарина Григорова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

През 2024 г. най-голям е делът на имигрантите от Турция, Украйна и Сирия

През 2024 г. 13 002 души са променили своя настоящ адрес от България в чужбина, като 55.1% от тях са мъже. Емигрантите на възраст 0 - 14 г. са 7.7%, тези на възраст 15 – 64 години са 82.7%, а на 65 и повече години - 9.6% от всички емигранти...

публикувано на 01.10.25 в 16:33
Колизеумът в Рим

МВнР предупреди за стачка на железопътния транспорт в Италия

Българското Министерство на външните работи (МВнР) предупреждава сънародниците ни за предстояща национална стачка на железопътния транспорт в Италия, която ще се проведе от 21:00 ч. на 2 октомври до 20:59 ч. на 3 октомври 2025 г. Очакват се..

публикувано на 01.10.25 в 15:51
Снимка: Пловдивско Певческо Дружество

Пловдивският хор "Ангел Букорещлиев" пее в Брюксел

В Световния ден на музиката членовете на Пловдивското певческо дружество "Ангел Букорещлиев" стегнаха куфарите и се отправиха към Брюксел. Там, на 2 октомври от 19:00 ч., на най-стария светски хор в България му предстои да изнесе..

публикувано на 01.10.25 в 15:21