Проектът е определян като най-новото парково пространство, което ще бъде създадено през последните години. Въпреки амбициозната задача, която СО си поставя, все още не е ясно кога точно ще започне обновяването на терена.
Пряк ангажимент за реализацията на проекта за новия парк „Възраждане“, в който приоритет ще бъде спортния център, който се предвижда - има дружеството „Софийски имоти“, като собственик на терена. Прогнозираната стойност е 3 млн.лв. „Софийски имоти“ няма да успее да осигури цялата сума и затова ще кандидатства по финансовия инструмент на ЕК - Джесика.
Една част от парите обаче, ще дойдат от продажбата на два имота на дружеството, намиращи се в гр.Несебър. Общинският съветник от ПП „ГЕРБ“ Борислав Борисов е вносител на доклад, с който градския парламент трябва да даде съгласието си за откриването на процедура по провеждането на търг с ясно наддаване.
На днешното заседание на постоянната комисия по стопанска политика и общинска собственост, докладът трябва да бъде утвърден преди редовното заседание на Столичния общински къмет в четвъртък, както и да бъдат определени съветниците от всички политически групи, които ще съблюдават за изпълнението на процедурата по търга. Калоян Паргов съветник от БСП, който влиза в състава на финансовата комисия към общината обаче - изрази съмнение, че търга може да не се състои. Той даде пример с провала на конкурси за девет терена на Софийски имоти, които не са се провели.
Повече за финансирането чуйте от репортажа на Златина Йовкова.
Днес предаването гостува на община Пирдоп, където от днес се провеждат „Влайкови дни“. Дългогодишна традицияе през месец май в Пирдоп да се организират културните празници на града. Богатата културна програма ще бъде представена от 11 до 24 май. Тази година Влайковите дни ще бъдат белязани от 160-ата годишнина от рождението на Тодор Влайков..
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..