Сдруженията „Червени сърца“ и „ЦСКА - Завинаги“ заедно с футболен клуб ЦСКА стартираха кампания свързана със събирането на средства за възстановяване на сектор „В“ на стадион „Българска армия“. Почитателите на червения клуб ще могат да помогнат за каузата техния стадион да бъде реновиран по различни начини.
В планът за реконструкция на трибуните от „В“ сектор са включени саниране на бетона, изграждане на две тоалетни и поставяне на нови седалки. Така тази част от трибуните ще отговаря на необходимите условия за ползване.
На всеки домакински мач на ЦСКА през пролетния дял на първенството ще бъдат поставени три урни, в които всеки фен може да дари средства за кампанията. Освен това ще може да се дарява пари и по банков път. Другият начин, по който привържениците на ЦСКА могат да помогнат за ремонта на сектор „В“ на „Армията“ е чрез закупуването на седалки.
Човек сам може да посочи мястото, което да закупи. Това ще струва 40 лева, а организаторите ще поставят върху всяка седалка специално изработена лепенка с името на дарителя. Паралелно с тази кампания продължава да тече и инициативата за реконструкция на сектор „Г“, където трябва да се направи още един вход и нови тоалетни.
Още подробности за кампанията чуйте от репортажа на Ивайло Николов.
Два месеца след като беше представена публично, интерактивната карта “Черна писта“ - разработена от 18-годишния Мартин Атанасов, е била посетена от над 300 хил. души. Платформата визуализира повече от 177 000 пътнотранспортни произшествия, регистрирани от 2021 г. насам, и показа как статистиката се превръща във видима и разбираема информация,..
Център "Амалипе" си партнира с Министерство на труда и социалната политика и Държавната агенция за закрила на детето в системните усилия, които държавата планира за превенция на ранните бракове.На срещата е поставен акцент върху превенцията на ранните бракове и съответно ранните раждания. На 22 юли става ясно, че център “Амалипе” ще си партнира с..
Над 200 предложения са получили организаторите на инициативата "Символът на квартала". Гражданите предложиха паркове, паметници, пазари, читалища, квартални кръчми, графити и т.н. Жители на столичните райони на “Младост” , “Люлин”, “Надежда”, “Дружба”, “Гео Милев”, “Хаджи Димитър”, “Банишора”, “Иван Вазов”, “Лозенец”, “Красно село”, “Овча купел” и..
C хепънинг тази вечер, от 17.00 часа Националната художествена академия официално ще постави началото на Шестнадесетата Лятна академия за деца и ученици към НХА, в рамките на която, младите художници, участници в проекта ще рисуват, ще правят живопис, ще моделират, ще изработват керамика, ще се учат да тъкат – ще създават изкуство, съобщават..
Над Западна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и главно в планинските райони там ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Има условия и за градушки. Вятърът в западните райони от страната ще започне да се ориентира от северозапад, в Дунавската равнина ще е умерен и временно силен, съобщават от Националния институт по..
Днес Радиокафе се излъчва от Несебър. БНР е медиен партньор на четвъртото издание на престижните летни награди за бизнес и туризъм . Снощи бяха отличени най-забележителните личности и брандове на престижна церемония на яхта. Какви са предизвикателствата пред обществената медия БНР, ще разберем от нейния генерален директор Милен Митев :..
Ул."Гурко" е мястото на днешната ни радиоразходка: Тя е една от първите урегулирани улици и носи името на този, чиито войски влизат в София в началото на 1878. Какво е била преди това сградата на СГХГ и какво е имало преди на това място, известно сега като ул."Гурко" 1? Къде са били първите сгради на БНБ и на Народното събрание? Какво е имало на..