Затова и над 20 000 американски двойки са решили да се венчаят именно на този ден. Дали заради студа, или пък заради коледните пости, при които са забранени бракосъчетанията от Църквата, но ние българите избягваме зимните сватби.
Истински бум на бракосъчетанията се наблюдаваше през 2007 г, когато много двойки по света, а и в България - пожелаха да се врекат във вярност именно на 7 юни, тъй като трите последователни числа - се възприемаха като много добра поличба за съвместния им живот. Модата продължи до преди две години - 12.12.12г.
За разлика от американските двойки, които са избрали днешната дата за сключване на брак - в София не са много желаещите да сключат брак, разказа Маргарита Цветкова, ръководител на бюрото за записване на сватбени тържества на територията на столицата. Тя допълни, че и през следващият уикенд церемониите за сключване на брак в шестте ритуални зали на територията на София също не са много.
Маргарита Цветкова все пак признава, че много двойки изразяват категоричното си желание да се венчаят в точно определен ден и час, тъй като нумеролози са им посочили именно тях като най-подходящи за бъдещото им съжителство.
А за всички, които искат да направят сватбеният си ден още по-специален и незабравим, е добре да знаят, че през следващата година има намерение да бъде отворен за сватби царският парк "Врана". До края на годината зам.-кметът по финанси Дончо Барбалов ще внесе в Столичния общински съвет промени в наредбата за общинските такси, като цената на церемонията по подписването ще зависи от броя на гостите. Например такава с до 100 гости ще струва 820 лв. За ритуалите, на които ще присъстват между 100 и 200 гости, ще се плащат 1640 лв. С промените в наредбата Столичната община въвежда и още една такса за услуга в парка - за професионална фотосесия, която ще струва по 120 лв., като снимки могат да се правят и извън работно време, но продължаващи не повече 4 часа и с до 20 лица.
Чуйте още в репортажа на Златина Йовкова.
Д-р Татяна Илиева за джаз-фестивала в Боровец, носещ името на нейния съпруг д-р Емил Илиев: "Не отдавам значение на годишнините. Всеки концерт е своеобразен празник. А един сезон, посветен на годишнина не се отличава много от другите. Стараем се всеки концерт да е нещо неповторимо. Нищо не е самоцелно. Бих отбелязъл цикъла ни "Нова европейска..
Лаго фест в града, джаз-фестивал в Боровец - не всеки град има подобни допълващи се две музикални събития. По този повод започваме с Георги Николов-Гопето : "Колкото по-готина е публиката, толкова по-готино звучи и музиката. Хората като се изкефят на звука ставаме все по-креативни. Има нови вдъхновения, чакат да бъдат записани. Като се видим,..
Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..
Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..
Животът на композитора маестро Георги Атанасов е по-заплетен, драматичен и вълнуващ от всяко оперно либрето. Баща му зарязва децата си, когато бъдещият музикант е на три. Успява да го издири след десетилетия, но таткото предава Богу дух ден преди срещата им. Майката чисти по хорските къщи, за да изхрани челядта си и си отива от живота след десет..
Най-новият проект на Спартак Севов е пълнометражния филм „ Министерството на мечтите “ – абсурдна комедия за любимите неща на всички: бюрокрацията и сбърканите днешни системи. С него е и актьорът Мартин Тасков, а проектът е англоезичен: "Министерство на кошмарите изглеждаше зле като заглавие. Осмиваме бюрокрацията." (Спартак) "Имам честта да..
Георги Георгиев, зам.-председател на "Асоциация за инсулт и афазия“ ни представя първото споделено парково пространство за арт терапия в България, открито по тяхна инициатива на 14 юли в столичния район Банкя. Името, което носи, е "Сътворение" и на място може да се открие зона за арт терапия и зона за лечебно градинарство, както и място с..