Затова и над 20 000 американски двойки са решили да се венчаят именно на този ден. Дали заради студа, или пък заради коледните пости, при които са забранени бракосъчетанията от Църквата, но ние българите избягваме зимните сватби.
Истински бум на бракосъчетанията се наблюдаваше през 2007 г, когато много двойки по света, а и в България - пожелаха да се врекат във вярност именно на 7 юни, тъй като трите последователни числа - се възприемаха като много добра поличба за съвместния им живот. Модата продължи до преди две години - 12.12.12г.
За разлика от американските двойки, които са избрали днешната дата за сключване на брак - в София не са много желаещите да сключат брак, разказа Маргарита Цветкова, ръководител на бюрото за записване на сватбени тържества на територията на столицата. Тя допълни, че и през следващият уикенд церемониите за сключване на брак в шестте ритуални зали на територията на София също не са много.
Маргарита Цветкова все пак признава, че много двойки изразяват категоричното си желание да се венчаят в точно определен ден и час, тъй като нумеролози са им посочили именно тях като най-подходящи за бъдещото им съжителство.
А за всички, които искат да направят сватбеният си ден още по-специален и незабравим, е добре да знаят, че през следващата година има намерение да бъде отворен за сватби царският парк "Врана". До края на годината зам.-кметът по финанси Дончо Барбалов ще внесе в Столичния общински съвет промени в наредбата за общинските такси, като цената на церемонията по подписването ще зависи от броя на гостите. Например такава с до 100 гости ще струва 820 лв. За ритуалите, на които ще присъстват между 100 и 200 гости, ще се плащат 1640 лв. С промените в наредбата Столичната община въвежда и още една такса за услуга в парка - за професионална фотосесия, която ще струва по 120 лв., като снимки могат да се правят и извън работно време, но продължаващи не повече 4 часа и с до 20 лица.
Чуйте още в репортажа на Златина Йовкова.
С нас е поетесата, радио и телевизионен журналист Виктория Катранова: "Аз съм невероятен оптимист. Първите ми журналистически изяви бяха като студент, сътрудник в БНР - детските и младежки предавания, после Предаване за столицата. Срещнах се с доста интересни хора, от които научих много неща. Когато минавам покрай БНР сърцето ми бие по-бързо. Освен..
Златна Костова е журналист, когото повечето познават като преводач - достатъчно е да кажете "дубрютру", за да се разбере словотворчеството ѝ, в случая в култовия сериал на ВВС "Ало, ало": "Както винаги предизвикателствата пред журналиста и преводача стават все по-големи заради навлизането на ИИ. Но преводачите на художествени произведения не са..
Ралица Мавродиева ни обяснява каква болест е цьолиакията: "Част съм от Асоциацията цьолиакия и майка на дете с цьолиакия. Това е автоимунно заболяване за цял живот, това е реакция към протеина на глутена. При прием на глутен се засяга лигавицата на тънкото черво. Тялото не се храни. Симптомите често се бъркат с други заболявания. Изследванията са..
Народната певица Руслана Аспарухова от „Мистерията на българските гласове“ ни разказва за очакванията ѝ за годината, които идва и за нещата, през които е преминала: "На всекиму да се случват все хубави неща. Много непринудено и по-детски чисто се присъединих към репетициите, на които ни покани един диригент в малките класове. И до ден-днешен обичам..
На 25 януари 2025 година, Българско национално радио отбелязва 90 години от издаването на Указ номер 25, подписан от Цар Борис III. С тази наредба-закон радиоразпръскването в България става държавна собственост. Тази дата се възприема за начало на професионалното радио в България: Запис от разговор с инж. Симов ни предостави друг емблематичен..
Велизар Пеев и шоколадената фабрика са в центъра на нашия интерес днес: На 7.11.1901, Велизар Пеев отваря врати първата шоколадова фабрика в България. Какаовите зърна се внасят от Латинска Америка. Първият уред за разбъркване на шоколадовата смес му се изпраща от самия Линдт. На шоколада не пише, че е произведен в България. Защо, както и к акви са..
Днес ще ви раздипля патетичната любовна история на поетите Екатерина Ненчева, Пейо Яворов и Дора Габе. В Легендите на София съм разказвала и за тримата, но днес ще разкрия кой в кого е бил влюбен. И понеже за Екатерина Ненчева, първата българска писателка дръзнала да вплете в стихове любовните си пориви, се знае сравнително малко, отделям повече..