Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Владимир Тодоров, аниматор: Винаги си казвам "Можеше да е още по-добре"

| обновено на 01.09.16 в 11:45
Снимка: So Independent
"Никога не съм имал сигурността, че знам и мога да се справя с даден проект. Винаги изпитвам съмнение. Във всеки нов филм влизам със страх".  Думите са на известния наш аниматор Владимир Тодоров, който е днешният гост в „Кой кой е“.

Повече от 20 години кариерата му е свързана с най-големите студия в Холивуд. Участвал е в създаването на продукции като поредицата за Хари Потър, "Космически забивки", "Стюарт Литъл", както и в няколко филма на Робърт Земекис - "Полярен експрес", "Беулф", "Майло на Марс", "Коледна песен".

В последните две години Владимир Тодоров беше сред специалните гости на фестивала за независимоамериканско кино в София "So Independent".

Определя себе си като щастливец, който има професия, която съвпада с неговото хоби. Категоричен е, че неуспехът обикновено го провокира за следващата стъпка.

Чуйте радиосрещата с Владимир Тодоров, в която той разказва за дарбата, за пътя си към Художествената академия и за резкия завой към ВИТИЗ, за успеха и погледа отстрани.

  • Работата ми е и хоби, и удоволствие.
  • Успехът е нещо много относително. Той не е постоянна величина. Днес го има, утре го няма.
  • Бързо се примирявам с неуспеха. Не съм его маниак, който смята, че е направил нещо гениално.
  • Съмнението в себе си е важно нещо, защото, когато човек спре да се съмнява спира да се развива напред.
  • Поне 90 процента от хората не обичат това, което правят.
    Правят го насила, защото така трябва. Аз имам една щастлива случайност на съдбата, че съм намерил това, което обичам. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 22.01.25: Президентът Румен Радев и политиката, която води вече 9 години

Тази вечер седмичните коментатори във "Форум", заедно с водещия Константин Лавсов, обсъждаха някои злободневни теми и припомниха близкото минало: коментар за президента Румен Радев и политиката, която води вече 9 години; до каква степен сме се развили като гражданско общество; за корупцията и за предприемачеството в България; войната в..

публикувано на 22.01.25 в 18:35
Борис Бонев

Димитър Петров е феодализирал „Управление и анализ на трафика“ в Общината

Искане за оставка на директора на дирекция „Управление и анализ на трафика“ в Столичната община поискаха от групата на „Продължаваме промяната-Демократична България“ (Спаси София) в Столичния общински съвет. Димитър Петров, който заема длъжността 12 г., трябва да бъде отстранен, заради сключени неизгодни договори за пътни маркировки, светофари и..

публикувано на 22.01.25 в 17:27
Нели Колева, ръководител „Стратегически партньорства“ във фондация „Заедно в час“

Младите учители са добри, но им липсва практическа подготовка

През миналата година беше подготвяна промяна в наредбата за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти. В момента, за да израсте в кариерата учител или възпитател, трябва да отговаря на няколко изисквания като стаж, професионална квалификационна степен и др., но и да е преминал атестиране в..

публикувано на 22.01.25 в 17:12

По-малко хора ще използват патронажната грижа в община Костинброд

От тази година се налага редуциране с три пъти на ползвателите по Програма за патронажна грижа в община Костинброд . Намалението се случва, заради свития бюджет по програмата „Грижа в дома“, която се финансира чрез Министерството на труда и социалната политика. Така Костинброд е поредната българска община, която променя рамката, в която съществува..

публикувано на 22.01.25 в 16:47
Предупредителните надписи не са достатъчни за безопасността

Ако посещавате планината и в снега, "Лавинистика" е за вашите деца

Защо се случват лавини? Къде и кога най-често падат? Какво можем да правим, за да ограничим риска от лавинни инциденти? Какви базови спасителни техники за откриване на пострадал при инцидент трябва да усвоим, за да сме по-спокойни при разходка по снежните планински склонове?. Тези и други въпроси е добре не само да си зададем, но и да..

публикувано на 22.01.25 в 16:32

С "Билет до Америка" Иван Бърнев и Башар Рахал ще стигнат до Берлин

Новата постановка "Билет до Америка" на режисьора Ивайло Христов по идея на Мартин Макариев и Луиза Григорова-Макариев и текст на Биляна Тодорова ще се играе отново на 30 януари, след което тръгва към зрителите от страната. Турнето им започва през февруари и се планира да завърши в Берлин. В главните роли на стендъп комика Емил Гатев и на..

публикувано на 22.01.25 в 15:09

В България липсват поне 515 педиатри

Достатъчно ли са детските специалисти, които да предоставят качествени услуги за най-малките пациенти у нас? Решен ли е проблемът и в съседен Перник, където поради отпуск на трима от педиатрите в МБАЛ „Рахила Ангелова“ не беше осигурена 24-часова лекарска грижа за децата. “За съжаление, този разговор остава един и същ в годините. Имаше светлина в..

публикувано на 22.01.25 в 14:55