Те са млади, талантливи и амбициозни, а публиката обожава експериментаторския им дух и модерното им звучене.
В студения понеделник, на гости в студиото ни са горещите поп-изпълнители чаровникът Дамян Попов и майсторката на „пясъчния тембър“ Мария Накова - Миа.
След бурната година, която имаха на сцената заедно, споделят, че са открили формулата за възстановяване на силите и не се чувстват изтощени, а заредени с нови, още по-нестандартни проекти. Каква е тайната? Дамян чете философията на Петър Дънов и черпи от съветите на Учителя мъдрост и вдъхновение, а Миа се отдава на майчинството и пази гласа си, като избягва да консумира ядки.
Двамата с охота признават, че успехът и многобройните посещения в интернет на хитовете „Не виждам без теб“, „1 Милион“ и „Щом те видя“ ги е стимулирал да работят още повече през 2015-та.
Дамян Попов завършва и последните две песни към новия си албум „Двамата с теб“. През април поп певецът ще го представи с концерт-промоция. Музикален продуцент на „Двамата с теб“ е Калин Димитров, с когото Дамян работи по някои от най-популярните си проекти. Сред другите автори в албума се открояват и имената на Светослав Заров, Кристиян Талев - Криско, Владимир Ампов - Графа, Гери Турийска, Ивайло Вълчев (Шоуто на Слави) и др.
Мария Накова – Миа също се заканва за активна работа, въпреки че чувства себе си като по-смирена и предпазлива и разделя времето си между участията и грижите за дъщеричката и съпруга си театралния режисьор Богдан Петканин. Изпълнителката е завършила факултета по поп и джаз музика към НМА "Панчо Владигеров" в класа на джаз примата Стефка Оникян. Отличава се с неповторимото прецизно възпроизвеждане на точния тембър и извивки на Лили Иванова и Силвия Кацарова, но признава, че го прави просто от любов и уважение към българската естрада.
Чуйте песента финалист от фестивала Бургас и Морето – „Избирай думите“ и разговора на Мариана Гомилева с Дамян Попов и Миа.
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..