Те са млади, талантливи и амбициозни, а публиката обожава експериментаторския им дух и модерното им звучене.
В студения понеделник, на гости в студиото ни са горещите поп-изпълнители чаровникът Дамян Попов и майсторката на „пясъчния тембър“ Мария Накова - Миа.
След бурната година, която имаха на сцената заедно, споделят, че са открили формулата за възстановяване на силите и не се чувстват изтощени, а заредени с нови, още по-нестандартни проекти. Каква е тайната? Дамян чете философията на Петър Дънов и черпи от съветите на Учителя мъдрост и вдъхновение, а Миа се отдава на майчинството и пази гласа си, като избягва да консумира ядки.
Двамата с охота признават, че успехът и многобройните посещения в интернет на хитовете „Не виждам без теб“, „1 Милион“ и „Щом те видя“ ги е стимулирал да работят още повече през 2015-та.
Дамян Попов завършва и последните две песни към новия си албум „Двамата с теб“. През април поп певецът ще го представи с концерт-промоция. Музикален продуцент на „Двамата с теб“ е Калин Димитров, с когото Дамян работи по някои от най-популярните си проекти. Сред другите автори в албума се открояват и имената на Светослав Заров, Кристиян Талев - Криско, Владимир Ампов - Графа, Гери Турийска, Ивайло Вълчев (Шоуто на Слави) и др.
Мария Накова – Миа също се заканва за активна работа, въпреки че чувства себе си като по-смирена и предпазлива и разделя времето си между участията и грижите за дъщеричката и съпруга си театралния режисьор Богдан Петканин. Изпълнителката е завършила факултета по поп и джаз музика към НМА "Панчо Владигеров" в класа на джаз примата Стефка Оникян. Отличава се с неповторимото прецизно възпроизвеждане на точния тембър и извивки на Лили Иванова и Силвия Кацарова, но признава, че го прави просто от любов и уважение към българската естрада.
Чуйте песента финалист от фестивала Бургас и Морето – „Избирай думите“ и разговора на Мариана Гомилева с Дамян Попов и Миа.
Проектът “Мама работи“ е в подкрепа на работещите жени-майки. Изпълнител на проекта е Фондация “Мама има работа“ с финансовата подкрепа на Столичната община – Програма “Европа“ 2025, в партньорство с НЧ “Мечталище 2024“ и район „Лозенец“. Проектът цели да идентифицира нуждите на работещите жени-майки, да подкрепи тяхното личностно и професионално..
Разкрития на представители на ДБ относно продажбата на държавни имоти с отпаднала необходимост в София. Още преди месец се заговори за терени на няколко километра от сградите на БАН, както и такива в район “Лозенец”, които са предвидени за улици, а преди няколко дни темата повдигна и районният кмет на "Лозенец" Константин Павлов, който посочи, че..
От началото на 2025 година напливът от туристи в София се увеличава с 11% на годишна база, това уточниха от Общинско предприятие "Туризъм" при Столичната община. Данните посочват, че за периода януари-юни столицата е посетена от над 647 хил. туристи. Най-голям интерес проявяват посетители от държавите Израел, Италия, Испания, Франция,..
Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи настоява за по-високи заплати и по-добри специализации. “Промените, които ние предлагаме и които на 14-ти внесохме като наше предложение в Министерство на здравеопазването касае освен увеличаване на заплащането - едно от основните ни искания. Искам да обясня, защо е толкова важно да бъде..
За събитията и нови активности предвидени по повод 130 години от създаването на Български туристически съюз, разказа в предаването “Радиокафе“ изпълнителният секретар на БТС Лъчезар Лазаров, който не скри вълнението на екипа на БТС и на всички туристически дружества по повод юбилейната годишнина в настоящата 2025-а година...
Богат женски гроб проучва екипът на проф. Вагалински в Западния некропол на Хераклея Синтика, източно от откритата малко по-рано днес плоча със семеен портрет, съобщават от Archaeologia Bulgarica. Жената е погребана с накити - една златна обица на лявото ухо /по-масивна от намираните досега/, бронзова гривна на ръката, костени игли в прическата. До..
Изложбата “Гвардейският оркестър и формирането на културния и музикален живот в столицата и страната“ се откри днес, 17 юли, в градината пред Народния театър “Иван Вазов“. Тя съдържа архивни снимки и документи, чрез които посетителите ще имат възможност да се запознаят отблизо с дейността около формирането на тези първи музикални състави..