Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът Васко Стоилков: До няколко години в Сливница няма да има дупки по пътищата и безработни сред жителите

3
Кметът Васко Стоилков по време на откриването на зала "Арена Сливница"
Снимка: Личен архив
В рубриката „Чуйте кмета“ днес се срещаме с Васко Стоилков - кмет на община Сливница.

Самият той три пъти е Кмет на месеца за общини с население под 20 000 души.

На територията на общ. „Сливница" са 13 села, а населението е между 9500 и 10 000 души.

Общината първа въведе шахмата като дисциплина в училище (Дори е имало предложение за побратимяване от подобна община в Испания).

Освен това, по европейски програми се довършва втори проект, с който около 30 км пътна мрежа, свързваща Сливница със села от общината, ще бъде 100% с нов асфалт. В града пък се оправят улици от общинско предприятие за асфалтиране, използвайки средства от привлечени инвеститори.

Чуйте цялото интервю с кмета на Сливница Васко Стоилков, за да научите още как пълноценно се използва новата зала „Арена Сливница“ с 1200 седящи места, какви модерни и красиви паркове са изградени и каква е надеждата му, за да твърди, че след няколко години (ако жителите му се доверят за още един мандат) няма да има човек, който да иска да работи, а да не си е намерил място. И възможно ли е пътищата в общината да станат някога „без нито една дупка“, както самият той се зарича.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

За неспиране на пешеходна пътека и червен светофар глобата става 150 лева

Държавен вестник обнародва промените в Закона за движение по пътищата, които ще влязат в сила 6 месеца след обнародването им през февруари 2026 г. С промените са предвидени и по-високи глоби за различни нарушения. Например ще влезе в сила засичането на средна скорост и при превишаване на скоростта с над 40 км/ч в населено място, глобата вече ще бъде..

публикувано на 05.08.25 в 17:57

12 квартала са в пика на дискусиите за избор на свой символ

Паркове, паметници, пазари, читалища и графити са само част от над 200 пъстри предложения за символ на квартала, предложени от гражданите на столицата от различните райони.   Инициативата е на независимата платформа So Sofia и започна през месец май. Кварталите, които ще гласуват за избирането на своя символ към момента са "Младост", "Люлин",..

публикувано на 05.08.25 в 17:15

Павлин Грозданов: Половината касови апарати все още не са готови за еврото

След 01.01.2026 т. предстои двойно обозначение на цените, но вече с основна валута в евро, а от 01.01.2027 г. цените ще бъдат обозначени вечесамо в евро. В момента задачата пред бизнеса е да актуализира софтуера на своите фискални устройства, за да могат да показват това двойно обозначение. След като стана ясно, че не може да бъде спазен срокът,..

публикувано на 05.08.25 в 16:07
Проф. Ива Христова

Няма повод за притеснение от единичния случай на Западнонилска треска

На 18 юли беше регистриран първият случай на Западнонилска треска. Летните месеци - юли, август и септември, са пикът в броя на заболяванията, които комарите пренасят. “Вече сме в трите основни месеца - юли, август и септември, когато комарите са активни и да, това е заболяване, което се предава с обикновения за нас вид комари, най-широко..

публикувано на 05.08.25 в 15:25

Доброволното формирование в Самоков получи нова лична екипировка

В Контактния център на Община Самоков членовете на Доброволното формирование в града получиха от кмета Ангел Джоргов нова лична екипировка, съобщават от администрацията на общината. Обновеното оборудване включва защитни дрехи, каски, ботуши, маски срещу обгазяване, както и техника – резачки, обдухвачи, ранкови пожарогасители и инструменти,..

публикувано на 05.08.25 в 13:00
Данко Калапиш

Данко Калапиш: Добре е да се оправи балансът на часовете в училище

107. основно училище " Хан Крум " в столичния квартал "Лозенец" постоянно осъществява тясно сътрудничество с Националната природо-математическа гимназия "Академик Любомир Чакалов", факултета по математика и информатика към СУ, както и Института по математика и информатика към БАН. Осигуряват се занимания на даровити ученици в школа по..

публикувано на 05.08.25 в 12:59

Три основни трамвайни линии работят с удължено работно време

Три основни трамвайни линии в столицата от днес, 5 август, ще работят с удължено работно време. Това съобщават на официалната си страница от направление "Транспорт и градска мобилност" към Столичната община. До по-късни часове ще се движат превозни средства до кварталите Княжево, Манастирски ливади и Лозенец.  Промените засягат трамвайни линии 5, 10..

публикувано на 05.08.25 в 12:25