Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма драстичен спад в интереса на българите към почивка в Турция

Снимка: БГНЕС

Въпреки отлива на туристи след терористичните атентати в Истанбул, интересът към почивка в Турция от страна на българите не е спаднал драматично. Около мнението се обединиха туристическите агенции, които предлагат в своите програми различни дестинации в югоизточната ни съседка, по време на приключилата вчера туристическа борса "Ваканция и Спа експо". Цените за лятна почивка в Турция за 5 до 7 дни, с автобус или собствен превоз - варират между 350 до 700 лева, в зависимост от местоположението, каза Снежана Ганчева, представител на агенция за пътувания в Турция.

Далеч по-солидна сума трябва да заделите, ако искате да се отдадете на малко по-екзотична ваканция в далечни дестинации като Китай, Хонг Конг, Индонезия, Тайланд, Аржентина, Бразилия, Япония и, разбира се, Дубай. Ако изключим малко по-евтините оферти за Дубай, цените за десетдневно пътуване в другите изброени от мен дестинации варират между 2000 и 6000 лева на турист.

И все пак, и в този, по-елитен сегмент от туристическото предлагане, интерес не липсва, каза ни Йоанна Алексова, която редовно води групи именно на подобни екзотични пътувания.  

Какви са по-екзотичните дестинации, които вече са достъпни и за много българи - чуйте в прикачения звуков файл

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

От 1 септември салоните за красота спират работа с гел лакове за нокти, съдържащи TPO

От 1 септември Европейският съюз въвежда забрана за химическото вещество Trimethylbenzoyl diphenylphosphine oxide (TPO), използвано в повечето гел лакове за нокти – един от най-популярните козметични продукти сред хиляди момичета и жени. Според последните изследвания TPO може да представлява сериозна заплаха за здравето, включително риск от рак...

публикувано на 06.08.25 в 17:52

Намаляват обявите за работа във всички сектори

Обявите за работа в България продължават да намаляват, както на месечна база, така и на годишна, отчита месечният анализ на една от големите HR компании и кариерен сайт у нас. През месец юли е регистриран спад от 12% или над 5000 предложения по-малко спрямо юни. На годишна база обявите за работа също намаляват, като през юли 2025 г. той е -7% спрямо..

публикувано на 06.08.25 в 15:48
Васил Терзиев

Скоро още 42 столични училища трябва да преминат на едносменно обучение

В близко време още 42 столични училища трябва да преминат на едносменен режим на обучение, каза пред журналисти столичният кмет Васил Терзиев, който присъства на символичната първа копка на нов корпус в 143-то Основно училище "Георги Бенковски". В столицата 110 училища са на едносменен режим, 42 са преминали частично на едносменен режим, а 23 все още..

публикувано на 06.08.25 в 15:34

Александра Полежанова - Ally, представи две нови песни

Чуйте повече в разговора на Лили Големинова в звуковия файл .

публикувано на 06.08.25 в 15:12

Спаси София: Държавните имоти с отпаднала необходимост са възможност за София

С призив към държавата да се спре безразборната продажба на имоти с обществена стойност и прехвърляне на тези имоти към Столичната община, се обърнаха общински съветници от групата "Спаси София“ в Столичния общински съвет. Те настояха и за прозрачен механизъм за координация между държавните институции и местната власт при решаването на въпроси,..

публикувано на 06.08.25 в 14:57

За месец са проверени 570 собственици на кучета в софийски паркове

През изминалия юли екипи на Столичния инспекторат са проверили над 570 собственици на кучета в паркове, градини и други обществени пространства на Столичната община. Съставени са 36 акта на собственици на кучета за установени нарушения. Проверките се извършват в часовете до 9.30 ч. и след 18.00 ч . , като някои от тях са в екип със служители..

публикувано на 06.08.25 в 14:10