В първия час, както всеки петък, очаквайте рубриката "Часът на майстора" с Божидар Янев. Всички, които слушат внимателно, ще имат възможност да участват в игра със специална награда.
След 15:00 часа ще ви предложим разговор на Лъчезар Христов с представители на сдружение "За Земята", за да разберем каква е позицията им за замърсяването на въздуха в столицата.
На финала на Седмица за борба с рака на маточната шийка, проф. Галина Чакалова, началник на Гинекологичното отделение в СБАЛО, обяви пред радио София последните данни на Националния раков регистър за нивата за заболеваемост. Тя призова младите жени да обърнат внимание на здравето си. Откъс от интервю с проф. Чакалова очаквайте във втория час на предаването.
Златина Йовкова ще ни информира за реконструкцията на единствения подлез в Своге.
Репортаж от връчването на годишната награда за живопис "Владимир Димитров-Майстора" очакваме от Даниела Бенишева. Носителят тази година е Анета Дръгушану. Наградата беше връчена в деня на рождението на художника, в художествената галерия "Владимир Димитров-Майстора".
Стартира националният етап от 47-ия международен епистоларен конкурс на Всемирния пощенски съюз и ЮНЕСКО. Темата е “Представете си, че сте писмо, пътуващо във времето. Какво послание искате да предадете на своите читатели?“. Петя Зунгорлиева ще ни разкаже повече за състезанието.
Coфия ще бъде домакин на пъpвия пpaĸтичecĸи ĸypc зa деца, ĸoитo се интересуват от роботика. Под формата на игра, те ще придобият нови умения в сферата на програмирането. Още за инициативата ще научим от Поли Начева.
Краси Мартинов следи новините от София и региона.
Музиката в предаването избира Лили Големинова, водещ е Лилия Герчева.
Симеон Карпузов, изследовател в екип "Дигитално здравеопазване" в институт GATE, е отличен в категорията “Наука, технологии и здравеопазване” на класацията „30 под 30“ на Форбс. Той е единственият учен сред младите умове, революционализиращи бъдещето, с вече регистриран патент за иновативно научно откритие в полза на хората и грижата за тяхното..
Близо 2/3 (64%) от българите са били щастливи през 2024 г., отрицателно отговарят 26 на сто в традиционното за края на годината проучване на "Тренд". Личния живот, семейството и социалния кръг, работата са основни фактори, формиращи чувството за щастие , коментира пред БНР-Радио София социологът Евелина Славкова , съосновател на..
Районите за планиране съществуват от 2000 г. и имат статистическа функция. Последната промяна е направена през 2007-а. Тези райони няма териториален център и административно ръководство, а са обособени по критерии на Евростат за сравнима информация в ЕС и служат за разпределение на средствата от еврофондовете . Това припомни пред..
Децата нямат изградено критично мислене, но случаите на инциденти след видеоклипчета в TikTok изважда на дневен ред необходимостта от някакви ограничения. Всяка регулация среща съпротива, но подрастващите трябва да свикват да се съобразяват с правила. Предизвикателства има във всяко училище , във всеки клас. Последното със скоковете..
Концертно изпълнение на операта "Порги и Бес" от Джордж Гершуин ще представят предколедно Симфоничният оркестър и Смесеният хор на БНР на 20 декември от 19.00 часа в зала "България". Солисти са Юи Футаеда (сопран), Стефани Кръстева (сопран), Михаил Михайлов (тенор) и Матеус Франка (бас). Гост-диригент е маестро Владимир Кираджиев . Според..
Подадени са документите за финансиране от Министерство на регионалното развитие и благоустройството на банята в квартал “Кумарица” на гр. Нови искър. “Пуснахме поръчка за конструктивно обследване на сградата и двама независими инженер - конструктори дойдоха на място и излязоха с доклад, че сградата е силно компрометирана, увиснала е плочата, има..
От следващата година такса "смет" в Кюстендил да плащат училищата и детските градини, храмовете, държавните и общинските сгради, които бяха освободени досега. Предложенето трябва да бъде гласувано от съветниците на заседанието, което започва в 14 ч. днес. Кметът на общината инж. Огнян Атанасов, който е вносител на предложението, мотивира..