Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Владимир Клисуров бе определен за и.д. кмет на "Младост"

Владимир Клисуров
Снимка: БГНЕС
Владимир Клисуров става изпълняващ длъжността кмет на район "Младост", реши Столичният общински съвет на днешното си заседание. По темата е постигнат консенсус на вчерашното извънредно заседание на Председателския съвет. Досега Клисуров беше един от тримата заместник-кметове на района, а името му е посочено от кмета Десислава Иванчева като нейно желание лично той да я замества. 

Клисуров прие с неохота назначението и каза, че не е компетентен да се занимава по спорните казуси със строителството, тъй като нямал подходящо образование. В община "Младост" 200 преписки се бавят с месеци. Клисуров пое отговорност те да бъдат придвижени в най-кратки срокове. Относно информацията, че има забавяне на заплатите на служителите в районната администрация в Младост, Владимир Клисуров беше категоричен, че проблемът ще бъде решен.

Работата на районната администрация в "Младост" трябва да заработи час по-скоро, заяви кметът на Столичната община Йорданка Фандъкова след избора на Клисуров. Тя отбеляза още, че до Столичната община са подавани нееднократно жалби от граждани за забавяне на преписки в район "Младост".


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Зуека е видимо добър и с четката

jazZouek на фестивала в Банско

Всички познаваме Васил Василев - Зуека като един от най-талантливите и ярки актьори (и импровизатори) на сцената. Знаем, че от няколко години той живее в Испания и рисува. Изложбите му доказват, че талант и умения има и на тази арт територия. В това можете да се убедите по време на Банско джаз фестивал , защото през всички фестивални дни там..

публикувано на 31.07.25 в 13:05
Архив

Безплатни педиатрични прегледи за ромчета от кв. "Филиповци" и Самоков

150 деца от семейства с нисък социално-икономически статус и ограничен достъп до медицинска грижа в столичния квартал “Филиповци“ и квартал “Седми” в град Самоков ще бъдат прегледани безплатно от педиатър. “Нашата организация работи вече от 25 години и винаги е изпълнявала т.нар. здравно-социални проекти, насочени към грижа за здравето. Целевата група..

публикувано на 31.07.25 в 12:43

Извършват оценка и технически анализ на подлезните пространства в София

По предложение на общинските съветници от групата на “Продължаваме промяната – Демократична България“ Цветелина Заркин и Димитър Петров ще се извърши оценка и технически анализ на подлезните пространства, ще се идентифицират местата, където има пълна липса на достъп, а също така ще се изготви план за цялостно подобряване на достъпността. За около..

публикувано на 31.07.25 в 12:29

Зия Азази пак танцува за българската публика

На 29, 30 и 31 юли танцовият артист Зия Азази се завръща в Регионален център за съвременни изкуства "Топлоцентрала" за една специална вечер на движение, енергия и трансформация. Той представя две от най-емблематичните си солови изпълнения – Dervish in Progress (DIP) и Ember. Два спектакъла се превръщат в едно цяло, за да създават неповторимо..

публикувано на 31.07.25 в 12:08

Българки са световни шампионки по футбол на маса (джаги)

Националният отбор на България за жени стана световен шампион по футбол на маса, известен още като джаги.  Играта има своя международна федерация от 2002 година, а българската федерация е създадена през 2006 г. и е първата на Балканите. Тази година женският отбор написа история, като усилията на момичетата се увенчаха със световна титла на..

публикувано на 31.07.25 в 12:05
Иван Василев - зам. кмет - СО

Зам.-кметът по финанси и здравеопазване на София Иван Василев подаде оставка

Зам.-кметът по финанси и здравеопазване на София Иван Василев подаде оставка. "Информирах кмета на Столичната община за желанието си да напусна поста на заместник-кмет по финанси и здравеопазване. За мотивите ми съм информирал лично кмета на София. Ще остана на поста до разрешаване на казуса, свързан със смяната на обслужващата банка на общината...

публикувано на 31.07.25 в 10:01
Пожарът в Природен парк

Пожарът в Пирин се разраства

Пожарът в Пирин продължава да завзема нови територии, въпреки труда на борещите се със стихията, съобщава БГНЕС. В помощ от въздуха вчера, освен шестте хеликоптера от България, Франция, Чехия, Словакия, Унгария и Румъния, в следобедните часове се включиха и двата шведски самолета. Днес се очаква те отново да участват в опитите за овладяване на..

публикувано на 31.07.25 в 09:50