Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Време е за петото издание на „Иновация в действие“

Снимка: innovationinaction.eu
„Иновация в действие“ е инициатива, която допринася за икономическото и социално развитие на обществото, като подкрепя обещаващи млади хора. Тя е комбинация от академия и състезание като по-големият фокус е в образователната част - основната цел е инвестиция в младите хора и това те да продължат да се развиват в областта на иновациите.

Събитието започва на 6 февруари т.г. в литературен клуб „Перото“.

Четирите проведени издания до момента събират над 400 участници, а инициативата се доказва във времето като устойчива. Целта е младежите да усвоят различни нови умения като например как да представят идеята си убедително, как да я защитят и „продадат“ и как да я приложат на практика.

Сред отличените в „Иновация в действие“ проекти през годините има идеи за детски площадки от нерециклирани и отпадъчни материали, многоцветен филц от рециклиран полиестер и вълна, платформа за комуникация между земеделци и пчелари, когато предстои третиране на културите, както и иновативни начини за намаляване на текстилните отпадъци.На призовите места са били също така проекти за енергийна независимост на сгради, публични събития за популяризиране на изкуство от отпадъчни материали, програма за личностно развитие на деца в риск чрез изработване на изделия от винил, използван преди това за рекламни материали, проект за изграждане на образователни пъзел стаи в училищата за представяне на учебния материал по интерактивен и забавен за децата начин и дори интерактивен мобилен музей, в който изложбите се представят чрез миксирана и виртуална реалност.

С участието си в Академията, вие имате възможност да подкрепите благородни каузи, за които вярвате, че най-много имат нужда от съдействие. Още при кандидатстването си, всеки ще може да посочи проекта, който иска да подпомогне, а като част от панела „Взимане на решения“, ще може да защити избора си. Идеята е вие да изберете тези каузи, които според вас най-много заслужават подкрепа. Всеки, който се включи в работилниците и заяви ангажимента си за участие, ще може като част от обучението си да защити каузата, която смята, че трябва да се подкрепи. Събраната сума от заплатената такса, ще бъде разпределена към благотворителните идеи, които получат най-голяма подкрепа в рамките на обучението.

Чуйте повече по темата.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Така протичат учебните часове по Български език

“Каритас” в подкрепа на изучаващите български език бежанци

Алла Узун е етническа българка от Украйна. Каца в България през януари 2025 година където планира да остане за постоянно. През април записва курс за изучаване на български език към организация “Каритас”, София. Днес има успешно завършено ниво B1 за познание на езика, а крайната ѝ цел е да научи перфектно български език. Казва, че след успешно..

публикувано на 30.07.25 в 19:10

Държавата дава 1,36 млн. лв. за парк "Врана"

Допълнителни разходи в размер на 1,36 млн. лв. по бюджета на Министерския съвет за 2025 г. одобри на днешното си заседание правителството. Средствата са предназначени за дейности по стопанисване и управление на поземлен имот с площ 958 510 кв. м - парк “Врана“. С тях ще се разпорежда областният управител на област София Стефан Арсов. "Благодаря на..

публикувано на 30.07.25 в 17:37

Ваучерите за храна - любимата социална придобивка на българите

Ваучерите за храна са най-популярната социална придобивка на работа. Това показва проучване, в което са участвали над 20 хил. респонденти. От 2024 г. ваучерите за храна станаха изцяло дигитални. Световната банка определя ваучерите за храна като една от най-ефективните мерки за социална подкрепа. “Ваучерите за храна са все още и безапелационно, може би..

публикувано на 30.07.25 в 16:49

Първите жени, финиширали в регатата "Aegean 600", са българките "Time2Dare"

Българките от Time2Dare станаха първият и единствен засега изцяло женски ветроходен отбор в историята на престижната международна регата Aegean 600 , който успява да завърши, и първите носителки на специалната награда на Хера , връчвана на най-женския екипаж в памет на Гана Конончук, учредена след смъртта ѝ през 2024 г. Въпреки..

публикувано на 30.07.25 в 14:30
Снимки: kinematograf.bg

Късометражни филми прожектират в столичния парк "Света Троица"

Лятното кино на Кинематограф се завръща по парковете в София и страната с изцяло нова филмова програма, с подобрен дизайн на кинозоната и още нови изненади за зрителите Организаторите обещават срещи с най-големите и актуални майстори на късометражното кино от последните три години. Тази вечер от 20:30 ч . проектът гостува в столичния..

публикувано на 30.07.25 в 12:50