Над 867,35 млн. лв. са годишните приходи на общинските дружества в София за 2018 г.
Смененият управленски модел в дружествата, рефлектиращ в повече инвестиции, които осигуряват по-качествени услуги и развитие на градската среда, е причината за по-добрите финансови резултати, смята председателят на постоянната комисия по икономика и собственост към Столичния общински съвет Николай Стойнев.
Най-много средства в местния бюджет идват от дейността на „Топлофикация - София“.
Компанията продължава да има дългове, но като цяло показва добри резултати – през изминалата календарна година намалява загубата си до 21 млн. лв.
Положителен пример за дружество, което генерира печалба е „Софийски имоти“. На другия полюс е „Спортна София“. И двете дружества имат дейности в парк „Възраждане“.
Столичните пазари продължават тенденцията за увеличаване на печалбите си, като за това отдава значение натоварването на местата с културно-развлекателна функция и организирането на фермерски пазари и фестивали.
В общинските търговски дружества работят над 10 000 души, без в това число да се включват лечебните заведения, допълни Николай Стойнев.
На общинската сесия, този четвъртък, съветниците трябва да гласуват приемането на годишните финансови отчети на общинските дружества, включително и на здравните заведения, които също излизат на печалба.
Седмичните коментатори на "Форум" днес се спряха на следните теми: Битката за регулаторите (КЗК, КФН, КРС, КЕВР). Разпределение на властови ресурс. Парцелиране на държавата по интереси. Те трябва да се независими и да защитават интересите на потребителите и на държавата. А дали е така? Ако се нарочи някой кандидат за нечий човек (на Пеевски, на..
" Идеята на иновациите е да решават определени нужди и проблеми на хората и само тогава те могат да намерят място на пазара и да бъдат комерсиализирани", посочи д-р Бойко Таков – шеф на Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средни предприятия (ИАНМСП). Той беше специален гост на международната конференция за иновации "Ïnnovation..
Проведе се 11-то издание на международната конференция за иновации Innovation Explorer. Тази година събитието протече под надслов “Екстремен свят”. В началото на форума беше уточнено, че макар и абстрактно, това понятие най-добре описва динамичния свят, в който живеем. Програмата поставя фокус върху екстремните климатични бедствия, екстремният..
Изпълнителката Анна-Мария Въртовска представи в ефира на Радио София новата си песен "Thirty". На 8 март Ани ще празнува 30-ия си рожден ден и с “BANDANNA”, освен страхотен лайв, ще подарят и нов сингъл, и видео клип към него с тематичното заглавие "Thirty", написано в чест на този рожден ден. Освен Анна-Мария Въртовска - вокали и пиано, част от..
Близо 600 лекари от софийския Медицински университет днес положиха Хипократова клетва на тържествена церемония в зала 1 на НДК. 224 от Випуск 2024 са българи, а 353 – от чужбина: Северна Македония, Гърция, Великобритания и други страни. Анкета сред младите лекари показва, че сред най-желаните специалности са педиатрия, кардиология, хирургия,..
Галериите от улица "Цар Самуил" имат сдружение, наречено "Посока Самуил". Имат си и традиция - всеки последен четвъртък от месеца работят с удължено работно време и предлагат нещо допълнително към показаните изложби. Този четвъртък допълнителното към изложбата в галерия "Контраст" ще бъде Емил Данаилов, чиято фотоизложба "Без причина" е наредена..
Софийската опера ще представи премиерно “Фалстаф“ от Джузепе Верди. В предаването „Радиокафе“ баритонът Кирил Манолов разказа за представлението. “Фалстаф“ е наистина много специална опера за мен, защото това бе ролята, която ме изведе на истинската международна сцена. С тази роля започнаха да ме канят в много големи театри и много..