Не винаги, обаче, можем сами да се справим с подобен тип предизвикателства, които, натрупвайки се, могат да влошат качеството ни на живот.
Понякога е нужен специалист, който да ни помогне да се справим с проблема, а един от най-приятните методи е хипнотерапията.
Това е един от многото методи в психотерапията и представлява лечение чрез хипноза, обяснява Калин Цанов, психолог, хипнотерапевт и председател на Българската асоциация по хипноза и хипнотерапия.
Методите в психотерапията могат да бъдат разделени на два вида.
Едните са закриващи, заравящи, сугестивни, каквато е хипнозата. Другите са разкриващи, разравящи, катарзисни, аналитични методи като психоанализата. Сугестивните методи са насочени към симптома, към проблема, а разкриващите – към травмата и първопричината.
Хипнотерапията е полезна при страхове, фобии, панически атаки, разстройства на съня, различни форми на зависимости. При зависимост от алкохол, цигари и хазарт, хипнозата може да бъде основен метод на лечение. При справяне със зависимост към психоактивни вещества, хипнозата може да бъде добър спомагателен метод. Помага и при вредни навици, полова дисфункция и нощно напикаване.
Хипнозата спада към бързите методи за позитивното повлияване, като ефектът може да се усети още след няколко терапевтични сесии. Изчезва ли, обаче, ефектът от терапията, когато спрем лечебния процес и могат ли да се появят други симптоми на мястото на вече изчистените?
Хипнотерапевтът Калин Цанов обяснява, че практиката показва, че няма такава опасност, а когато човек модифицира нещо във себе си, се чувства по-добре и цялостно се променя.Хипнозата, казва психологът, е най-вече работа с въображението, което лекува. Така страховете ни, които представляват негативни фантазии, се обръщат в позитивни, а още за този метод на лечение - чуйте в звуковия файл.
Днес над страната ще преобладава облачно време. Още преди обяд в Западна България ще започнат валежи от дъжд, в планините над 1600 m - от сняг, съобщиха от НИМХ. Вятърът ще се ориентира от северозапад, ще се усили и в Дунавската равнина скоростта му ще достига 10-15 m/s. С него ще нахлува студен въздух и температурите ще се понижат и до вечерта в..
Коментатори във "Форум" тази седмица са икономистът и политически анализатор Георги Вулджев и дългогодишният журналист Едуард Папазян. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес бяха: - ПП поиска оставките на Явор Божанков и Даниел Лорер - Либерализмът в Европа и САЩ - Футболен обзор в края на годината Подробности по..
Битови отпадъци, строителни материали и автомобилни части - съставът на едно от нерегламентирано образувалите се сметища в град Елин Пелин. Местоположението на изхвърлените ненужни материали се оказва в покрайнините на обработваема площ. В близост до сметището има съмнителни постройки, с охраняващи ги кучета. Пред Радио София кметът на община..
Как да различаваме фактите от фалшивите новини е целта на новаторския проект за дигитална медийна грамотност MediaWise. Той се изпълнява от платформата prepodavame.bg. Един от ключовите компоненти на MediaWise е Тийн мрежата за проверка на факти (Teen Fact-Checking Network / TFCN). Проектът е насочен към ученици от 8 до 12 клас, които имат..
Документалният филм "Чистота или смърт“ представя историята за живота и пътя на шестима резиденти в терапевтична общност за зависими в България. Въпреки че много хора са чували за такива общности, малцина знаят как всъщност изглеждат и какво се случва в тях. На 6 декември, в кино „Люмиер“ е премиерата в София, а прожекции има в Бургас,..
Второто издание на "Младежкия конкурс за нова песен", организиран от сдружението на автори и композитори "Музикаутор" и проведен в Националния студентски дом в София, преди броени дни раздаде наградите на най-добрите . Група "Scarlet" от Бургас спечели първо място с песента си "Слънчоглед". Второ място взе Хюго (Теодор Кисьов) с песента..
Габриела де Лука от дете обича цветята. И до днес им се възхищава и ги отглежда с любов, наследена от майчиния и род. Произходът ѝ може да впечатли всеки биограф. Родена и израснала е в София. Прадядо и Карл Бец идва в България по покана на княз Александър Батенберг като дворцов градинар. Той е създателят на първата овощна градина в София с..