Благодарни са онези, които имат малко, веднъж преборили злощастието да нямат нищо. Въпреки крехката си възраст, децата в дома в Берковица в живота си са се срещнали с много несгоди, но са благодарни за всичко случило се в живота им. И може би затова съдбата ги възнаграждава, срещайки ги с Ваня и нейните съмишленици.
Кампанията „Предай нататък“ успява да достигне до над 600 нуждаещи се в цялата страна. За всички тях доброволците от инициативата събират не малко средства. Не дават пари в брой, а купуват точно каквото им е поискано.
От дълги години те помагат тайно на стотици изоставени деца, самотни възрастни или на такива с умствени или физически увреждания. От скоро го правят явно, за да привлекат още последователи. Идеята им е да предадат нататък доброто дело, самотата да бъде изместена от задругата, тъгата от усмивката и отчаянието от вярата. В това намира смисъл инициаторът Ваня Ананиева.
Институциите, които доброволците посещават са 7. Историите, които ги трогват там са безброй - всяка силна и разтърсваща. В единия от домовете подаряват пералня. Осем месеца персоналът е прал на ръка дрехите на близо 40 души. На друго място доброволците срещат призива на директорката да бъде закупена машина, която ще е в помощ на незрящи деца. Цената й е в размер на непосилните за дома 250 лева.
С внимание към всеки - така подхождат Ваня и приятелите й. Именно това прави помощта им толкова специална. Изоставените хора може да са никои за държавата, но не и за дарителите.
Спомени за празнична София от края на 19 и началото на 20 век - за вечерята върху слама, която се е разстилала върху пода на стаята. Какви са били обичаите и храните около трапезата и какво е туртето - в звуковия файл:
В предишното издание на Адресите на любовта , Милена Димитрова - автор на книгата “Десет велики българолюбци”, разкри как под натиска на Великите сили, годежът между внучката на кралица Виктория и княз Александър фон Батенберг, първият български владетел след турското робство, бива разтрогнат. Двамата млади благородници са влюбени, но руският..
Арон Рот и Бояна Джикова отварят галерия за съвременно изкуство „ Пунта “ на Женския пазар: "Ако следваме логиката, че изкуството е рефлексия на процесите, Женският пазар е място, което има нужда от изкуство. Сега имаме повече случайни посетители, чиито погледи са приковани от витрината, това е предизвикателство. Важно е дейността да не ни е..
Пекарна „Рецептите на баба“ - Даниела и синовете ѝ Томислав и Денислав се занимават с приготвяне на хляб и закуски от години. Те са една от обичаните пекарни в Лозенец и защото приготвят погачи и питки по поръчка за различни поводи. По празниците тяхното работно време е почти без никаква почивка, но удовлетворението и мисълта, че са допринесли с..
Късометражният анимационен филм „ Митология на моя аквариум “ на Светлана Генчева е една история за светлината, тъмнината, приемането и личната трансформация: "Добавената виртуална реалност работи в синхрон с маслената живопис, която представям. Гледана през таблет или телефон оживява. „Митология на моя аквариум“ е една философска приказка. Получи се..
Мадлен Янева ви кани предновогодишно в Националния политехнически музей: "Гостите ще могат да видят най-новата ни изложба с прочутите ни калкултори ЕЛКА - първият му модел от 1965, както и "мореплавателят" ЕЛКА 130 - с нея сем.Папазови успяват плаването си с "Джу-5". Изложбата ни на втория етаж, открита за Празника на София, по желание на публиката..
Интервю с BG gpt съвети за Нова година: къде да посрещнем, как да се облечем, какво да пожелаем на близките. Не обръщайте внимание на англо-американския му акцент с леко шопски диалект и неправилни ударения: Как виртуалният асистент посреща новата година - в звуковия файл.