Актрисата София Бобчева се отдава на „Силиконови чувства“ в ролята си на фолк певица. Първият ѝ моноспектакъл "Бонбон" е по текст на Здрава Каменова, режисьор е Емил Бонев, музиката – на Стефан Димитров.
Премиерата е на 20 февруари на сцена „Апостол Карамитев“ в Народния театър „Иван Вазов“.
Именно „Силиконови чувства“ са озаглавени албумът и автобиографията на героинята Марчела, в чиято кожа и грим влиза София Бобчева.
Пиесата е много съвременна. В нея професията няма толкова значение - обясни пред Радио София актрисата. - Текстът в случая представя човек, който е направил избор в младостта си, след което идват капаните, моделите на поведение, поставяни от обществото и медиите...
Освен като актриса, моноспектакълът е предизвикателство за мен и като характер - допълва София Бобчева.
Да припомним, че младата актриса от класа на проф. Стефан Данаилов вече има ИКАР (2018) за поддържаща женска роля - за Зина от „Чаровно лято с неизбежните му там неприятности“ от Максим Горки и Медицинската сестра от„Танцът Делхи“ от Иван Вирипаев, както и номинация “Златен кукерикон” 2019 за комедийна женска роля за Олга Книпер в “Ясна поляна” от Миро Гарван на сцената на Театър 199 “Валентин Стойчев”.
За премиерата на 20 февруари места вече няма, следващите спектакли са насрочени за 27 февруари, 7, 15 и 28 март.
Чуйте разговора със София Бобчева.
Радиокафе днес се излъчва от величествения Костенски водопад . Йордан Ангелов , кмет на Община Костенец е пръв наш гост и първите му думи са за проектите, по които работи общината, без да се забравят разбира се, и предизвикателствата и решенията: "Водят ме в Копривщица, Панагюрище, рецитирам за да обича и пази България" (Петър). "Четяхме..
Разходката по ул. Георги С. Раковски започва от най-високото ѝ място, с паметника на Вазов и витошката морена, от която да гледа към любимата си планина. Наблизо е Палатата Св.София, дело на арх.Парашкеванов (1929). Там е пл.Николай Гяуров, кръстен по инициатива на Гена Димитрова, която също живее наблизо. Следва историята на Военния клуб - коя всъщност..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Басът на групата Роберт Биберти е завиждал и на Аспарух Лешников, и на евреите в групата. Омразата по онова време се е ширила, дори и между членовете на групата. Аспарух Лешников става плячка на Биберти. След 9 септември 1944 на Лешников не е разрешено да напусне България. Писмата му доказват..
Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него се разказват комични и куриозни случки. Хуморът му е свеж, заразителен и незлоблив, автор е на 15..
Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация в залата (НДК - зала 1). Ще е като на концерт. Заедно ще преминем отвъд хаоса. Блаженството е..
Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Одеон". Тя е достъпна в сайта им и те са си направили сметка, че не само българи ще го гледат. Като студент там не съм си и мечтал, че някой ден мой..
Голямата маса: Градски дворове – Божидар Емануилов, зам.-кмет на "Оборище": "Има най-различни работилници за деца и възрастни в един от дворовете, гаражна разпродажба в друг, жива музика. Градските дворове е изчезваща среда, тези, които сме израснали в центъра ги помним. Те са мост между поколенията. Има и хора, които негодуват заради ограничения..