Немалко възможности има и за авантюристични пътувания до оазисния град Таманрасет през пътищата в най-голямата пустиня – Сахара. А перлата на пустинята - Джанет, с неговите известни каменни рисунки, датиращи от 6000 г. пр. н. е. – които са признати за част от световното културно наследство на ЮНЕСКО, не спира да смайват посетителите му.
Посланикът на Алжир в България – нейно превъзходителство г-жа Латифа Беназа обясни пред Радио София, че страната й заема седмо място по ниво на сигурност в света, според проучване от 2019 година:
Туристите могат да открият толкова много неща в тази държава с площ 2 млн и 480 хил. квадратни км, защото в нея има предпоставки за всеки един вид туризъм. Всички сме се сблъсквали с масовото явление, особено в развиващите се страни, туристът да бъде обсаждан от местните с предложения, покани за различни събития или настояване да купи нещо. В Алжир не е така. Там няма да ви досаждат. Винаги ще ви предложат помощта си, но без да ви притесняват.
Според Беназа, това е една необятна страна и, преминавайки от един регион в друг, човек се чувства като в различен свят. Винаги може да се разходите из планините и богатата природа в Националните паркове в най-северната част на страната. Там не липсват и ски курорти като Шреа. За туристите по-примамливо би било Средиземноморското крайбрежие, което е с дължина от 1200 км. Да не забравяме необятната Сахара и всички живописни образувания разположени в нея. В южната част на страната има два големи парка - Шасили и Огар с площ около 5 000 кв. км и невероятна красота.
Впечатляващи места са и световноизвестният град Гардайя и оазисът Арид, който е известен с това, че там е разцъфтяла любовта между световноизвестни актьори като Ален Делон и Катрин Деньов и много други. И до ден днешен това е едно райско кътче.
След решение на Столичния общински съвет (СОС) две от нощните автобусни линии в София бяха спрени, а останалите две работят само в събота и неделя . Според Димитър Петров, столичен общински съветник от "Продължаваме промяната-Демократична България", до решението се е стигнало заради ангажираността на 9 шофьори в нощните линии, а няма..
Удължаването на Слатинския участък от третия диаметър на метрото се очаква да приключи през 2027 г. Трасето ще обслужва над 75 000 пътници, което е над средното натоварване на линиите на метрото. Освен това участъкът ще минава през територия, която не е добре обслужена транспортно. Участъкът е изцяло подземен. Пет са метростанциите, които..
Днес ще бъде предимно слънчево и почти тихо. Преди обяд на места в низините и котловините ще има мъгла или ниска облачност. Топло време с максимални температури между 12° и 17°, по крайбрежието на морето 9°-12°, в София – около 13° . По Черноморието в сутрешните часове облачността ще бъде значителна, но бързо ще намалее и през по-голямата..
Минко Ламбов за предстоящата премиера на концерта му за цигулка, акордеон и оркестър със солисти Светлин Русев и Вероника Тодорова: "На 29 януари от 19 ч. в Централния военен клуб е премиерата с оркестър Симфониета. Светлин е божество на цигулката, често го сравнявам със самурай. Запознахме се на един образователен концерт на Филхармонията,..
Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..
Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България" на 29.1 в 18 ч.: "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини? Кога и как се осмисля..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..