Чрез детайли от бита ни, ние изграждаме връзка между мисълта, формите и петте сетива, за да покажем, че естетиката е навсякъде около нас, стига да имаме чувствителността да я видим, казва един от авторите на проекта Александра Велева – Туши. Ателието, която тя представя, изработва съдове за кактуси, сукуленти и орхидеи, като прилагат техниката „Тифани“. Авторите се стремят да постигнат геометрични форми, които внасят естетичност в съвременния интериор.
"Когато започнахме работа по проекта, искахме да изразим това, че всичко е много контрастно и много индивидуално. Именно поради тази причина избрахме името „Форми на сетивата“, което само по себе си е противоречащо. Ние ще покажем на това събитие, че е възможно да бъде дадена форма на нещо, което принципно няма форма," каза пред Радио София Александра Велева – Туши.
В рамките на “Форми на сетивата“ творческото ателие ще представи и предмети от духано стъкло, произведено в Чехия, изработени с помощта на майстор-духач. Предмети от гравирано стъкло, както и такива, изработени с vossil vitra - изгаряне на органични материали между стъкла, също ще бъдатвключени в изложбата.
Ще бъде представено и изкуството икебана в стъклени съдове, благодарение на Радостина Драгостинова.
Смъртоносните последици от екстремните жеги са нарастващ риск за хората. Това твърди гигантът в презастраховането Swiss Re, добавяйки, че жегата е убила повече хора, отколкото земетресенията, наводненията и ураганите, взети заедно, предава АФП, цитирана от БГНЕС. “До половин милион души по света умират всяка година от последиците от екстремните..
В предпоследния ден от седмицата, водещият на коментарното предаване "Форум" Лъчезар Христов, заедно с коментаторите арх. Веселин Алексиев и Деян Драгиев, обсъдиха следните теми Ваня Григорова напуска групата на БСП в Столичния общински съвет - блокажът на кмета от СОС; Политическите сблъсъци и разпределянето на властта в Столичната община;..
Благотворителният турнир Concordia Charity Cup 2025 - футбол за невидимите деца, ще се проведе на 14 юни. Чрез инициативата ще бъдат набрани средства за спортно-социалната програма на фондация “Конкордия - България“. Тази година ще бъде четвъртото издание на турнира. В него ще се включат отбори от различни компании, които ще се състезават..
85% определят приемната грижа като важна за българското общество. Данните са на социологическа агенция “Тренд”, част от изследване, възложено от Националната асоциация за приемна грижа. Изследването показва ясно изразена обществена подкрепа за идеята, че децата, лишени от родителска грижа, трябва да растат в семейна, а не в институционална..
Акценти и атмосфера от мащабната програма на събитието, привнесе в предаването “Радиокафе“ Момчил Георгиев, който разказа как протичат концертите до този момент, за музикантското ниво и спектаклите, и не на последно място, каква е реакцията на публиката. “Нивото е високо, разбира се, интересни са програмите, публиката е доволна...
Журналистът и писател Георги Милков се завръща с нови истории в книгата си "Носорог в банята и още нови истории от ръчния багаж“. Той е от авторите, които имат какво да споделят, тъй като е бил в над 150 държави по целия свят. Пред Радио София Милков обясни, че заглавието на книгата е провокирано от истински събития. "Наистина ми се..
Траен механизъм за компенсиране на пътниците, притежаващи превозни документи, заради възникнали форсмажорни обстоятелства, наложили спиране на градския транспорт, прие днес Столичният общински съвет. В Наредбата за реда и условията за пътуване с обществен градски транспорт вече се залага пътуващите да бъдат обезщетени автоматично с прибавянето на..