Не е изключено Центърът за градска мобилност (ЦГМ) да тегли кредит, за да покрие загубите от продажбите на карти и билети и от зоните за платено паркиране по време на извънредното положение. Това заяви на заседание на транспортната комисия към Столичния общински съвет директорът Димитър Дилчев.
Той съобщи, че пропуснатите приходи до момента са 12 млн. лева.
От премахването на почасовите зони за платено паркиране ЦГМ е губил по 400 хил. лв. на седмица. Задълженията към транспортните оператори за март са 1,8 млн.лв., а за април се очаква те да достигнат 4,5 млн.лв.
По отношение на общинските дружества – „Столичен автотранспорт“ търпи около 3 млн.лв. загуби. Те са както от спряната продажба на билети от водачи, заради издадената заповед те да не го правят, за да се ограничат преките контакти, което ще продължи със сигурност до края на май, така и от намалената транспортна задача по време на извънредното положение.
Също 3 млн. лв. е загубата и на „Столичен електротранспорт“. Най-големи финансови поражения търпи „Метрополитен“ – 8 млн. лв., предимно от спада в продажбата на превозни документи.
Започнаха и активни проверки дали пътниците носят маски, докато се возят в градския транспорт:
Контрольорите ще продължат да продават билети на пътниците, които не са успели да си закупят преди качване в превозното средство, тъй като водачите още няма да го правят, заради предприетите мерки за безопасност, но от следващата седмица ще започнат активно работа по глобяване на нередовно пътуващите, допълни Дилчев. Десет от бюрата придават билети и карти с удължено работно време.
Ще продължат да се санкционират и пътници, които се возят без предпазна маска в градския транспорт. Глобите са от 300 до 1000 лева.
Чуйте още подробности.
Днес предаването гостува на община Пирдоп, където от днес се провеждат „Влайкови дни“. Дългогодишна традицияе през месец май в Пирдоп да се организират културните празници на града. Богатата културна програма ще бъде представена от 11 до 24 май. Тази година Влайковите дни ще бъдат белязани от 160-ата годишнина от рождението на Тодор Влайков..
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..