Дали има ръст в броя и популярността на бръснарниците в София, не е необходимо да спорим. Мъжете знаят...
А дали знаят защо е тази вълна и своеобразна модна загриженост за брадата и изобщо външния вид?
И без да търсят задоволителен отговор жените могат само да се радват и наслаждават на тренда.
„При нас графикът се попълва онлайн. Запазват се часове, но ние не само подстригваме. Това е мъжко място, социално място. Можеш да дойдеш да поговориш, да изпиеш една бира, да получиш консултация“, разказа пред Радио София Влади от „Rock'n'Roll Barbershop“. Той е бил в Англия, вдъхновил се е от Barber-културата там, но всъщност е разгърнал дейността си на българска почва.
Жените са колебливи, мъжете знаят какво искат, отсича Влади извод от практиката си. И допълва: „Българският пазар е труден, но през последните три години се наблюдава раздвижване и развитие“.
Все повече мъже обръщат внимание и си пускат бради, които поддържат.
Всеки търси това, което му липсва. И мъжете, и жените имат свои тайни. Това пък е мнението на Тошко от „The Barber shop“, който е представял книгата „Дон Мон“ за жените, желаещи да надникнат в света на съвременния мъж.
„Клиентите споделят доста. В един момент ти не си просто бръснар, превръщаш се в техен психолог, донякъде“, допълва с усмивка Тошко.“Идвайки при нас, те знаят, че ние ще се погрижим за външния му вид, но и за вътрешния му свят и спокойствие.“
Темата допълни Боби Иванчев от дует „Авеню“ със спомените за бръснарниците от времето, когато ухаеха на одеколон „Тройной“ и неизбежното сравнение с някои днешни места, които са заприличали по-скоро на „мъжки клюкарници“.
Снимките са от facebook/rockandrollbarbershop и архив.
На 25 януари 2025 година, Българско национално радио отбелязва 90 години от издаването на Указ номер 25, подписан от Цар Борис III. С тази наредба-закон радиоразпръскването в България става държавна собственост. Тази дата се възприема за начало на професионалното радио в България: Историята на българското радио обаче се заражда и оформя още..
Разговорът е с Анатолия Тодорова - уредник в Историческия музей “Свищов” и член на УС на Международна фондация “Алеко Константинов”: "Няма друг българския писател, останал с малкото си име, като наш съвременник и приятел. По неговото време Свищов е градът на първите неща. Гражданите в ежедневието си се радват на балове, приеми. Парите са се влагали..
Легендарният поборник, войводата Филип Тотю е имал богат и вълнуващ любовен живот, въпреки строгите правила за хайдутина - да не прескача дувари и да не ходи по жени, нито своя, нито чужда. Точно тях Филип Тотю не спазвал. Той имал три съпруги, съдили са го за двуженство, с последната си жена се събира, когато той е на 65, а тя - на 29...
Националната галерия „Квадрат 500“ представя 21 графични листа на Пикасо, тематично свързани с негови и на други автори литературни текстове, с лични преживявания и прозрения. Подробностите - от Калин Николов, уредник на фонд „Чуждестранна графика“:
Нели Симеонова, изпълнителен директор на компания „Антарта“ за възобновяването на производството на оригиналната българска космическа храна. Техният партньор, Институтът по криобиология и хранителни технологии трети в света е произвеждал космическа храна, а екипът на "Антарта" предлага висококачествени продукти за кратки и дълги пътувания в Космоса,..
С Йордан Радичков, внук на Йордан Радичков говорим за инициативата "Януари - месец на Радичков" която тази година е в Антарктика! Още в края на тази година всички издания на българския писател ще бъдат изпратени в библиотеката на нашата експедиция там: Благодарение на българската мисия в Антарктика и проф. Христо Пимпирев, новите издания с истории..
В края на седмицата анализатори във "Форум" продължават да коментират последните стъпки на български политици в търсене на изход от кризата. Освен продължаващите преговори за редовно правителство, те се спряха на новината за официално полученото от Кирил Петков обвинение на прокуратурата за арестите на Борисов, Горанов и Арнаудова, можем ли..