Сценарият разглежда идеята за съвременните млади хора, пред които градът отваря безброй възможности за реализация. София, като един от най-бързо развиващите се градове в Европа, по пътя на своето развитие въвлича и тази група хора, жадни да открият себе си в различните сфери на живота. Героите търсят социални контакти, но не в социалната мрежа, а на улицата, в театъра, сред природата.
Главните роли с поверени на студенти от театър лаборатория "Алма Алтер" - Георги Арсов, Валерия Димитрова, Симеон Василев, а второстепенните роли са поверени на по- известни актьори, сред които - Борислав Чучков, Елена Петрова, Тино. Във филма има и много музика на Иво Димчев, Константин Кучев и Георги Арсов.
В сценария на Николай Георгиев са вплетени дори елементи от реалния живот на самите актьори от театъра. "Жири" заимства от първия филм на Николай Георгиев като сценарист, който печели наградата на Интервизия - "Жирафчето". Но сега времето е различно и уроците, които трябва да научим, са различни...
Накъде е насочено вниманието и как се развива снимачният процес - чуйте от Петя Йосифова, дебютант като режисьор в "Жири", в разговора й с Ангелина Грозева.
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..