Новият български филм „На прага” ще има премиера тази вечер (19:00 ч) в салона на АРТ Сцена на Шипка.
Напрегнатият психотрилър е със специалното участие на родната кинозвезда Ники Сотиров. Лъчезар Петров е автор на оригиналния сценарий и режисьор на филма.
Лентата е заснета за 15 снимачни дни през пролетта на 2019 г. Макар и млади, актьорите Борис Кашев, Анастасия Левордашка, Божидар Попчев, Марина Георгиева и Калоян Лулчев имат в биографиите си редица театрални и кино роли.
„На прага” е поредният пълнометражен проект на режисьора Лъчезар Петров, който работи изцяло в сферата на независимото кино и сам продуцира филмите си.
Досега има реализирани около 20 проекта.
Филмите му „6 и едно наум”, „Съновидеца” и „Ангели” бяха оценени високо не само от публиката, но и от критиците у нас и по света, получавайки множество селекции и номинации на международни кино-фестивали.
"Бих искал филмът да ни отведе на прага на преоценка, на прага на много размисли за това как живеем живота си, например. За важните неща, които подценяваме.Бих искал зрителят, напускайки прожекцията, да е впечатлен от думите във филма, от мислите, които той събужда", отбеляза пред Радио София режисьорът.
Чуйте какво още каза Лъчезар Петров пред Катя Василева.
Новият филм на Лъчезар Петров - „На прага" , ще има премиера на големия екран на на 10 ноември. „Това е философски филм, за избора, за изхода, за прошката. Доста е по-различен от другите филми, в които съм участвал“, разказа пред Радио София..
Днес ще се върнем назад във времето на златните години на българския спорт. Периодът на 60-те, 70-те, 80-те години, когато родните спортисти впечатляват не само сънародниците си, но широкия свят. Върховите им постижения обаче не променят човешките..
Александър Шпатов, председател на Сдружение за градски читални, водач на литературни разходки, изследовател на софийското минало, верен фен на футболен клуб “Левски” и писател, автор на книгата “На живо от София”: "Останали са хората, въпреки, че се..
Музикантите са заедно повече от 50 години Любовта на Мими Иванова и Развигор Попов далеч не е фойерверк от пръв поглед. Те дълго работят заедно и се уважават като професионалисти преди да се погледнат с други очи. За да се съберат и двамата..
Емблематичното чудовище „Франкенщайн“ на Мери Шели оживява в ново издание. Представя ни го Емил Минчев – писател и преводач: „Беше огромно предизвикателство, езикът преди 200 години е доста различен. Франкенщайн въвежда два нови жанра – научната..
Ролята на псевдонауката в ежедневието ни с , гл. редактор на Българска наука : "Като ученик бях част от недобра образователна система. Идеята ни сега е да има сайт, който да дава достъпна, разбираема научна информация. За съжаление в България сме в..
Game Dev Day 2 , организиран от екипа на Sofia Game Night и Сдружение "Възможности без граници". С подробностите слушаме Хелиана Велинова: "Игрите позволяват грешни решения и виждаш какъв е резултата. Игрите дават възможност да грешим на..
Могат ли различията вместо да ни отдалечават, да ни събират и заедно да живеем по-добре? Представяне на детската книжа „Фигури“ от автора ѝ, психологът Слави Стоев: "Идеята за книгата дойде в една хотелска стая, където бяхме карантиниране с детето..