Макроикономически погледнато има доста пари, натрупани и от инвеститори, и от всички категории потребители. Тези пари са на границата да влязат на инвестиционния пазар. Виждаме поскъпване на всички активи, въпреки трудните времена, коментира пред Радио София Арно Пигелер, студент по икономика в Гьоте университет, финансов и икономически анализатор към България на младите. Работи в областта управление на активи на частни и институционални инвеститори.
Пигелер посочи, че както вече се е случвало (2017 г.), биткойнът може и „да рухне“, въпросът е дали и кога.
Реалният пазар за биткойна е доста по-малък, отколкото инвестиционният пазар. Донякъде това е причина за сриването, обясни още анализаторът. Той посъветва всеки, който е решил да инвестира, да определи какъв е неговият рисков профил.
Данните показват, че досега 2/3 от биткойните никога не са били използвани в трансакция и това показва, че те са актив за спекулативни, а не за практически цели.
„При другите валути потреблението от едни хора са приходи за други. При биткойните виждаме, че те дори не влизат в обращение. Това трябва да накара инвеститорите да се замислят дали нещо пречи стойността да слезе близо до нулата.“
По думите на Арно Пигелер инвеститорите, дори и дребните, се стремят към диверсификация и с това се обяснява интересът към други криптовалути.
Чуйте разговора на Георги Карамфилов с Арно Пигелер.Котировката на криптовалутата биткойн се увеличи днес с 5% и достигна исторически максимум - 35 700 долара. Биткойнът е децентрализирана система на едноименната криптовалута, базирана на блокчейн технологията. Той може да бъде емитиран от всеки..
Днес ще се върнем назад във времето на златните години на българския спорт. Периодът на 60-те, 70-те, 80-те години, когато родните спортисти впечатляват не само сънародниците си, но широкия свят. Върховите им постижения обаче не променят човешките..
Александър Шпатов, председател на Сдружение за градски читални, водач на литературни разходки, изследовател на софийското минало, верен фен на футболен клуб “Левски” и писател, автор на книгата “На живо от София”: "Останали са хората, въпреки, че се..
Музикантите са заедно повече от 50 години Любовта на Мими Иванова и Развигор Попов далеч не е фойерверк от пръв поглед. Те дълго работят заедно и се уважават като професионалисти преди да се погледнат с други очи. За да се съберат и двамата..
Емблематичното чудовище „Франкенщайн“ на Мери Шели оживява в ново издание. Представя ни го Емил Минчев – писател и преводач: „Беше огромно предизвикателство, езикът преди 200 години е доста различен. Франкенщайн въвежда два нови жанра – научната..
Ролята на псевдонауката в ежедневието ни с , гл. редактор на Българска наука : "Като ученик бях част от недобра образователна система. Идеята ни сега е да има сайт, който да дава достъпна, разбираема научна информация. За съжаление в България сме в..
Game Dev Day 2 , организиран от екипа на Sofia Game Night и Сдружение "Възможности без граници". С подробностите слушаме Хелиана Велинова: "Игрите позволяват грешни решения и виждаш какъв е резултата. Игрите дават възможност да грешим на..
Могат ли различията вместо да ни отдалечават, да ни събират и заедно да живеем по-добре? Представяне на детската книжа „Фигури“ от автора ѝ, психологът Слави Стоев: "Идеята за книгата дойде в една хотелска стая, където бяхме карантиниране с детето..