Стилияна Тодорова от сдружението каза пред Радио София, че в много случаи решенията на възрастните за това как да изглеждат тези площадки не отговорят на очакванията за децата. Много площадки, предназначени за деца до 12 години, на практика са безинтересни за по-големите деца в тази група.
На въпроса „Вашите деца интересуват ли се от това какво е състоянието на средата, в която играят и спортуват", 80% от отговорите са „да“. 61% от родителите казват, че техните деца проявяват инициатива и желание да се грижат за средата, в която играят и спортуват. 55% от отговорилите родители твърдят, че говорят по темата с децата, но е обезпокоително, че по-малко от половината от тях са уверени, че знаят към кого да се обърнат при нередности.
Основен посредник за дейността по проекта сдружение „Безопасни детски площадки“ ще бъдат училищата, където може да бъде поставен въпросът за активното гражданство. В същото време няма технологично или регулаторно ограничение за подаване на сигнали към тел.112 например, чрез популярни приложения за гражданска активност или за подаване на предложения чрез кореспонденция чрез е-поща, телефон, за срещи с представители на администрацията, обясни Стилияна Тодорова.
Проектът “Аз съм промяната” се осъществява в партньорство с район „Слатина“ на Столичната община. Той се провежда пилотно на територията на училищата на района, като включва дискусии с учениците, техните родители, учители, с представители на районната администрация, експерти от неправителствения сектор, медии. През май и юни ще бъде изградена „класна стоя на открито“ като пространство за срещи на децата с всички останали заинтересовани страни по планирането, изграждането и поддържането на средата за игра и спорт.
Чуйте интервюто на Лили Големинова със Стилияна Тодорова.Сдружение “Безопасни детски площадки” получи одобрение за проекта си "Аз съм промяната" по програма "Кризата като възможност" на "Асоциация за развитие на София". Проектът предвижда да бъдат проучени каналите, по които ученици от 4-и до 6-и клас, на..
В коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" продължава темата за изборите. Възможно ли е да бъдат касирани изборите – ЦИК изпраща в прокуратурата записите от броенето в седем избирателни секции . Да си русофил и патриот не е печеливша теза..
Първата карта с адаптиран маршрут за хора в инвалидни колички вече е факт. Тя ще бъде представена по време на събитието „София и за мен“ на 7 ноември. Повече по темата разказа Гергана Дойчинова от Фондация "Ела и ти“, които са организатори на..
600 ученици в 11-и и 12-и клас в София, Пловдив, Пазарджик, Стара Загора, Велико Търново и Варна ще преминат през обучение по пътна безопасност. Целта на инициативата "Аз ще бъда отговорен шофьор" е да формира отговорно отношение на младежите, като..
В ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ днес бе подписано споразумение за сътрудничество между университета и Българското национално радио. Обществените институции не могат да работят в изолация и трябва да си помагат по пътя напред,..
София да заеме мястото си на лидер в разговора за подобряване на качеството на въздуха и в него да се включат представители на научно-изследователската общност, но и обикновените граждани, които могат да допринесат за общинските политики. За това се..
Първата успешна операция за тази година бе извършена от екипите на проф. Маринчо Георгиев и проф. Красимир Янев от Клиниката по урология на Александровска болница . Благодарение на успешната трансплантация 31-годишна жена от Плевенска област..
Марката „Български държавен стандарт“ (БДС) гарантира единствено и само производството на кисело мляко или бяло саламурено сирене на територията на България. Суровината обаче, дали под формата на фуража, с който се хранят животните или млякото,..