С методологията, която прилагат, от МВР всяка година идентифицират по около 90 опасни места, обясни пред Радио София Богдан Милчев от Института за пътна безопасност (ИПБ). В същото време от изявление на министър-председателя на Гърция стана ясно, че в южната ни съседка са установили над 7000 опасни места. На базата на тази оценка Гърция ще получи над 450 млн. евро от Европейската банка за развитие, за да коригира рисковите места.
"В Швейцария има над 4000 опасни места. Ние в България учудващо имаме само 90. Очевидно имаме проблем с информацията и с методологията", допълни Милчев. "Собственик на инфраструктурата са АПИ и общините, но кой е "собственикът" на риска?"
От ИПБ предлагат на следващото правителство Агенция пътна инфраструктура (АПИ) да бъде извадена от МРРБ и да се слее с Агенция "Пътна безопасност", която се създаде след смъртоносната катастрофа край Своге.
По данни от изследване на ИПБ само в София опасните места са повече от 100.
За около година към Столичната община са подадени около 400 сигнала за опасности по пътната инфраструктура.
По някои от сигналите общината е реагирала, по други предстои да бъде направено нещо. Но като цяло от столичното управление "се върви след събитията. Ние от ИПБ имаме двегодишна пътна карта за развитие на транспортната система в цяла България", допълни Богдан Милчев.
С него разговаря Божидар Янев.
Институтът за пътна безопасност извърши оценка на риска на цяла България по географски принцип, по области и по идентифициране на черни точки. Данните за извършване на тази оценка на риска са получени от Гаранционния фонд, Асоциацията на..
Вече 12 години фондация "За нашите деца" осъществява кампанията "Тази Коледа чудесата правите Вие". В нея могат да се включат компании, корпоративни екипи и бизнеси чрез продукти с кауза. До 22 декември екип на фондацията ще бъде и на Sofia..
Десетото юбилейно издание на "Базар на професиите", организирано от Българската мрежа на глобалния договор на ООН ще срещне деца и младежи с компании и професионалисти от различи сфери. То ще се проведе на 29 и 30 ноември в иновационен Форум "Джон..
Приютът за бездомни хора в Перник става целогодишен. Той е с капацитет за 10 лица и освен подслон през зимата, осигурява на настанените в него и топла храна. Центърът за бездомни хора се намира в кв. "Калкас" и досега функционираше само през..
В предаването “Радиокафе“ художникът Орлин Атанасов разказа за изложбата „Странни мисли по никое време“, която се открива на 27 ноември в джаз клуб в София. "Никое време“ е времето, в което живеем, а “странните мисли“ го съпътстват, изскачат..
Три центъра за временно настаняване на бездомни хора работят на територията на София. Капацитетът им е 510 души, като в момента в тях са настанени около 400, каза за Радио София Мина Йовчева – директор на дирекция "Социални услужи за деца и..