Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

НДК светва в оранжево на националния празник на Нидерландия

Снимка: БГНЕС

Националният дворец на културата (НДК) ще грейне в оранжево по случай Националния празник на Нидерландия – Денят на Краля.

Посолството на Нидерландия в София ще излъчи онлайн специално видео с впечатляващи танцови изпълнения, а от 20.00 до 21.00 часа вечерта фасадата на НДК ще бъде осветена в оранжево.

Съосновател на холандската трупа за вертикални танци AIRA, чиито изпълнения ще видим, е българският акробат Димитър Симеонов. Специално участие във видеото взема и Веско Ешкенази, концертмайстор на Кралския Концертхебау оркестър.

Всяка година Крал Вилем-Александър заедно с Кралица Максима и трите им дъщери – принцесите Катарина-Амалия, Алексия и Ариане, придружавани от членове на Кралското семейство, посещават различен град в Нидерландия, където участват в много програми и игри, срещат се с гражданите, посещават изложби и забавни събития. Тази година, заради пандемията от Covid-19, Кралят и неговото семейство няма да могат да участват в подобни събития за втори път и ще отбележат празника онлайн в Айндховен.НДК

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Оперираха младата жена, пострадала в катастрофата с автобуса в София

Младата жена, която пострада в катастрофата с автобус на столичния бул. "Възкресение", е претърпяла операция. Това съобщиха от спешния институт "Пирогов", където тя е настанена за лечение.  Лекар от Сирия е загиналият пътник във вчерашната тежка катастрофа в София "Травматологичният екип на доц. Рашков извърши първа от поредица операции, които..

публикувано на 18.08.25 в 18:08

Обновяват лекоатлетическата писта на столичния стадион "Локомотив"

Областна администрация София започва обновяване на лекоатлетическата писта на стадион "Локомотив".  Средствата - 2,46 млн. лева, са по линия на Програмата за финансово подпомагане на изграждане и обновяване на спортни обекти - държавна и общинска собственост. Пистата е осветена, което дава възможност през топлите дни денонощното да се ползва. След..

публикувано на 18.08.25 в 15:40

Столични полицаи спасиха 18 хил. лв. на 90-годишен мъж при телефонна измама

Столичната полиция разкри телефонна измама спрямо 90-годишен. Той е предал близо 18 000 лева на мъж, представил се за полицейски служител. Мъжът е в ареста с решение на Софийския районен съд. Малко след като му дава парите, възрастният човек се осъмнил, че е жертва на измама и се обажда на свои роднини, които пък подават сигнал на телефон 112...

публикувано на 18.08.25 в 13:20

Столичният общински съвет се събира извънредно, за да избере обслужваща банка

Столичният общински съвет ще се събере на извънредно заседание следващия понеделник, 25 август, за да упълномощи кмета Васил Терзиев да избере нова банка за обслужване на София, информира БГНЕС. Официални покани за участие в процедурата за обслужваща банка получиха четири от най-големите банки в страната по критериите на БНБ. Това са: "Банка ДСК“ АД,..

публикувано на 18.08.25 в 11:29

Детска площадка ще учи малките на правилата на двжение в кв. "Гоце Делчев"

Част от детската площадка в междублоковото пространство при бл.233 и бл.234 в ж.к. "Гоце Делчев" предстои да бъде превърната в площадка за пътна безопасност, съобщават от администрацията на столичния район "Триадица". Проектът е на граждани като част от инициативата на Столична община – "София решава". Зам.-кметът на район Триадица инж. Джани Антова бе..

публикувано на 18.08.25 в 07:35

Нова организация на движението по бул. "Александър Стамболийски" заради следващ етап от ремонта

Променя се временната организация на движението във връзка с ремонта на бул. "Александър Стамболийски", като се затваря за движение участък между ул. "Булина ливада" и ул. "Антон", съобщават от Столичната община. На булеварда се реконструират релсов път, контактно-кабелна мрежа, пътни платна в участъка от ул. "Западна" до бул. "Вардар" ,..

публикувано на 15.08.25 в 20:32

Премахват опасни дървета в столичният квартал "Изгрев"

Започна работата по подготовката на растителността в кварталите на столичния район "Изгрев" за есенно-зимния период, съобщи районният кмет д-р Делян Георгиев, цитиран от Столица.bg. Екипите на общината премахват стари, опасни и изсъхнали дървета, почистват основно междублокови пространства и градинки, кастрят и оформят храсти. "Сигурността на хората..

публикувано на 15.08.25 в 13:51