Повече от 150 лектори от цял свят, обединени в 14 тематични конференции ще предложи тази година Българската дигитална седмица (Bulgarian Digital Week 2021), която ще се състои от 21 до 26 юни в достъпен онлайн формат.
Форумът за пореден път създава условия за получаване на актуални новини от света, както и добри практики за водещите сфери на бизнеса и управлението, като дискутира влиянието на информационните технологии върху тях.
Сред тях са електронната търговия и основните тенденции в нея след появата на Covid-19, налагането и развитието на умни градове, възможностите на зелената енергия, начините на управление на риска, дигитално развитие на човешките ресурси и маркетинг индустрията.
Дигиталните конференции са уникална възможност за обмен на практики и опит в киберсигурността и киберкултурата на населението, актуални новини за блокчейн и криптовалути, картина на Supply Chain индустрията, иновации в земеделието, дигиталното здравеопазване и т.н.
„В стремежа си за популяризиране на дигитализацията и трансформацията през 2019 г. в Пловдив проведохме 13 присъствени конференции на различни теми с 250 лектори“, разказа пред Радио София Любомир Атанасов от организаторите.
Пандемията е трансформирала събитието през 2020 г. в неприсъствено, и впечатляващите резултати са дали стимул и през 2021-ва дигиталната седмица да се проведе онлайн.
Чуйте разговора за повече подробности.
Българското национално радио е медиен партньор на събитието.
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..