Слави Трифонов е готов на авантюра – с предложенията си за министри той не само е готов на кабинет на малцинството, а на еднопартийно правителство на малцинството. Подкрепа може да търси в бъдеще - по определени политики, като започне да изнудва своите партньори преди още да си ги е създал.
Това смята политологът д-р Любомир Стефанов. Пред Радио София той предположи, че ако ИТН не получи подкрепа за предложения си кабинет, партията ще се окаже сама срещу всички. Така, „в крайна сметка ще загубят всички“, защото избирателите за пореден път ще се убедят, че овластените да управляват няма да оправдаят очакванията мнозинството от българския народ да живее добре. При поредни (трети) избори, активността ще спадне още повече.
Рекордно ниската на 11 юли може да се обясни и с разочарование от политиците, и от сезона, подходящ за почивка след пандемията, и с липсата на сблъсък на идеи между кандидатите и формациите.
„Явно политическите партии не успяват да уловят и да формулират дневния ред на обществото“, допълни Стефанов.
Изчегъртването не се случи, смята още политологът. А партиите са изненадани от резултатите. С разхвърляния вот хората очевидно подсказват какво трябва да правят политиците – да следват девиза на българския парламент „Съединението прави силата“.
По думите на Любомир Стефанов репутацията на Николай Василев е меко казано спорна, но явно достойнствата му са достатъчни, според партийците от „Има такъв народ“, за да са готови да му поверят управлението на държавата.
Когато държавата е в криза, не е време за експериментиране, но ако пък не опитаме „нещо друго“, няма да разберем дали ще проработи. Да се надяваме на здрав парламентаризъм, който може и трябва да бъде коректив, каза още д-р Стефанов.
С него разговаря Данаил Конов.
Адв. Иван Демерджиев е с приза "Кантора на годината": "Много по-ценно е да получиш колективна награда, отколкото индивидуална. За съжаление има опити да бъде превзета и адвокатурата. Тя често е последна преграда. Политическата криза изглежда като фарс за сметка на хората. Ситуацията в Парламента отслабва държавата. Промените в Конституцията показаха..
Нина-Никол Хамилтън и Зий Ребело за поредна година организират Националните правосъдни награди и Благотворителния бал на юристите: "Делото на годината е изцяло про боно. За пръв път имаме сделка на годината, която е сред най-големите в Европа, милиард и половина. За пръв път имахме и категория за ЧСИ. Благодаря от сърце на художниците, които..
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..