Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 22 септември на Sofia Summer Fest 2021

5 дами разказват пътя си към успеха в благотворителен стендъп спектакъл

Снимка: answear.LAB

Няколко успешни жени ще разкажат пътя си пред публика в благотворителното комедийно шоу „Stand up for Sisterhood“ под режисурата на Стоян Радев.

Това ще стане на 22 септември от 20:00 ч. на сцената на Sofia Summer Fest 2021.

Само вижте кои са участниците:
Алекс Раева, певица и ТВ водеща; Красимира Хаджииванова, съосновател на платформата „Майко Мила“; Оля Малинова, управляващ партньор в Trastena Wines и създател на „Три жени на микрофона“ - формата зад най-големите стендъп спектакли в България; Гери Турийска, основател и собственик на „Пощенска кутия за приказки“; Пам Велидис, социолог, автор и модел.

Това са успешни жени – не само на пръв поглед. Но как са стигнали дотук? Проваляли ли са се някога? Отказвали ли са се? Има ли неща, в които не са успели, и какво са научили от провалите си?

„Идеята е да дадем храна за размисъл на тези жени, които в един или друг момент са се чувствали провалени, да им вдъхнем кураж и смелост“, обясни пред Радио София Красимира Хаджииванова.

Форматът е стендъп комедия, а не лекция, например, защото през смеха всичко много по-лесно се възприема, човек може да се отъждестви, приема и трудностите по по-лек начин.

Приходите от билети от шоуто, както и част от приходите от колекцията Girl Power на answear.LAB, ще бъдат дарени на каузата „Оле Мале“ – за майки на деца с увреждания и за Българския фонд за жените – за микрофинансиране на проекти.

Чуйте още по темата от разговора на Яна Спиридонова с Красимира Хаджииванова.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Активират потребители със съвети и колективна покупка на климатици

Горещите месеци отминават, но климатиците могат да се използват почти целогодишно. От асоциация "Активни потребители" за започнали кампания, в която се дават съвети за избор на такъв уред . Освен това се канят желаещи да участват в "колективна покупка" на климатик, при което ще се ползва между 10 и 15 процента отстъпка. На българските..

публикувано на 10.09.25 в 17:28

"MustArt Fest 2025" – в подкрепа на новото поколение творци

MustArt Fest 2025 превзема парк “Хиподрума“ на 17–18 септември с кино, музика и млади таланти. В предаването “Добър вечер, София“ гостуваха Девина Василева – млад режисьор и съорганизатор на събитието, и продуцентът и режисьор Кирил Киров-Кико. Фестивалът ще се проведе в четвъртото си издание с цел да подкрепи новото поколение творци,..

публикувано на 10.09.25 в 16:25

50 училища могат да ползват безплатни STEM програми за ученици от 1. до 4. клас

През новата учебна година образователната платформа "Буки" ще предостави безплатни STEM програми, подходящи за ученици от 1. до 4. клас на 50 държавни и общински училища. Учителите ще могат да ползват готови за преподаване уроци, включвайки презентации, задачи и примерен сценарии. Програмите са с фокус върху развитието на ключови дигитални..

публикувано на 10.09.25 в 15:56
Димитър Маринов

Лекарствата с рецепта онлайн – или фалшиви, или незаконно продавани

Европейската агенция по лекарствата (European Medicines Agency, EMA) и ръководителите на агенциите по лекарствата предупредиха за нарастващата заплаха от незаконни лекарства, рекламирани и продавани онлайн в ЕС. Българската Изпълнителната агенция по лекарствата (ИАЛ) предупреждава, че подобни незаконни продукти представляват сериозен риск за..

публикувано на 10.09.25 в 15:14
Арх. Росица Николова

Срокът за кандидатстване по програма "Културно наследство" на Столичната община трябва да се удължи

До 30 септември се приемат кандидатури по програма "Културно наследство" на Столичната община. Процедурите по координиране на програмата обаче не са спазени. Има избран програмен съвет, но не и координатор по проекта. Срокът за кандидатстване по програмата би трябвало да се удължи, да бъдат спазени процедурите, да се попълнят коректно всички..

публикувано на 10.09.25 в 14:38

За втора година ще се проведе конкурс за създаване на нова песен по китайски поеми

За втора поредна година, Посолството на Република Китай в България организира конкурс за създаването на нова песен, озаглавен "Древни рими - Вечната класика". Конкурсът комбинира китайска поезия и създаването на нова песен по текст от нея.  Представени са  24 стихотворения преведени на български и английски език (и китайски за най-смелите)...

публикувано на 10.09.25 в 13:21
Снимки: Иван Шишиев

И след 10 години Иван Шишиев продължава да снима софийски етюди

Книгата "Етюдите на София-десет години в кадри" на фотографа  Иван Шишиев запечатва едни от най-интересните и впечатляващи хора, места и събития в столицата ни през последното десетилетие.  Вече има публикувани над 18 хиляди кадъра, които разказват какво се случва в София и България.  Публикувал е и снимки от Ирак, Албания, Киргистан,..

публикувано на 10.09.25 в 12:39