Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С поредната си кауза фондация „Предай нататък“ ще зарадва 681 души с Коледна трапеза

Членове и доброволци от Фондация „Предай нататък“ и тази Коледа са се отдали на различни каузи.

До този момент за 5 години организацията е помогнала на над 1500 души.

Последната и актуална кауза е свързана с приканването и участието в това, „да направим Коледата възможна за 681 човека“ от 12 дома за възрастни хора и 1 кризисен център в градовете Русе, Берковица, Враца, Добрич, Нови Пазар, както и в селата Щърково, Бохот, Добродан, Добродан и Крушуна.

Целта е за тези хора да се съберат средства за празничен обяд, а защо не и за вечеря.

„Ако ние можем да контролираме нещо, това е нагласата и действията. От теб зависи да предадеш добрината , отбеляза пред Радио София Георги Малчев – университетски преподавател по дигитален маркетинг и съосновател на фондацията заедно с Ваня Ананиева.

Той разказа за предишни успешни каузи и как са успели да привлекат съмишленици, които от своя страна също проявяват инициативи. Към индивидуалните дарители се включили и корпоративни.

„Можем да правим много добри неща и не само по Коледа, въпросът е да намерим как“, допълни Малчев.

Певицата Сандра Петрова се включва в добрите инициативи с това, което умее – като дарява емоции с песните и поздравите си.

Понякога е предизвикателство самата тя да издържи на емоцията, пред която е изправена. Всъщност, оказва се да подариш не нещо материално, а някакво чувство, е не по-малко ценно.

„Каузите наистина са като генератор, те са зареждащи, потвърди в студиото на Радио София и Димитър Стефанов. Допълва, че със съдружника си Росен Моллов освен с логистика, помагат по друг начин, защото от добрините виждат ефект на много нива.

Чуйте целия разговор на Катя Василева и разберете как може да помогнете.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Пейо Яворов и Тодор Александров.

Софийски разкази - Последната година на Яворов

Радиоразходката днес е посветена на последните месеци на Яворов - малко след смъртта на Лора Каравелова и вторият успешен опит за самоубийство. Началото на края е в дома на сем.Тихови в края на 1913 г. Сградата сега не съществува.  Освен спомените на Яворов, цитираме в-к "Утро" и в-к "Мир". Убийство или самоубийство? Всеки вестник споделя история -..

публикувано на 01.11.25 в 16:00
Константин Фотинов

Историята оживява - Константин Фотинов, първият български журналист

В Деня на будителите, но и на журналистиката, обръщаме внимание на списание "Любословие" и неговия издател - Константин Фотинов. Славейко Докузов от Историческия музей в Самоков е наш събеседник и един от съставителите на изложбата, посветена на 240-та годишнина от рождението на Константин Фотинов: На откриването, директорът на музея казва, че "не е..

публикувано на 01.11.25 в 15:00
д-р Тота Венкова

Адресите на любовта – първата българска дипломирана лекарка д-р Тота Венкова

Името на първата българска дипломирана лекарка и една от най-големите дарителки от началото на ХХ век тъне в незаслужено забвение. Освен в родното ѝ Габрово, където окръжната болница носи нейното име. А д-р Тота Венкова Чехларова се посвещава на бедните и на страдащите, за да потисне травмата от трагично завършила любов. За споделените ѝ..

публикувано на 01.11.25 в 14:00
Марта Москова (вляво) и Бояна Гяурова

Всички пътища водят до чушкопека

Бояна Гяурова и Марта Москова в аванс ни представят Международният форум за графичен дизайн "Мелба дизайн" - очаквайте ни на 8 на живо от там: "Всяка година фестивалът расте. Основният фокус е лекционният симпозиум със 7 дизайнера от Европа. Винаги да има от всичко за всеки. Куратори, организатори на подобни събития. На 6 откриваме изложбата..

публикувано на 01.11.25 в 11:48
Танцът на епохите

Всеки танц е етюд от различна епоха

"Танцът на епохите" е зрелищен спектакъл от Турция. Продуцентът Георги Радев представя националното му турне в България: "Двигателят на това пищно шоу поставя мост между народите чрез културата. Танците през вековете се сравняват с "Огъня на Анадола", но тук всеки танц е етюд от различна епоха. Чак до елементи на хип-хоп. По официални данни..

публикувано на 01.11.25 в 11:00
С Красимира Белев - актриса, продуцент и сценарист

Хората да не минават през едни и същи грешки

Представяне за България на новата платформа „ Female Film Club (FFC) ” - глобална общност за жени, които се занимават с кино. Представя ни я Красимира Белев - актриса, продуцент и сценарист, която живее и работи в Лос Анджелис: "Платформата е създадена преди 4 години по време на КОВИД. В момента има над 3000 души от 66 държави. Сега я направихме и..

публикувано на 01.11.25 в 10:30
Ангелина Ангелова

Където нямаше факти и легенди, се задействаше моето въображение

Забравената история на сестрата на Иван Шишман – Кера Тамара – оживява в пищния исторически роман "Корона за княгинята" от Ангелина Ангелова, която ни гостува по този повод: "С времето Денят на будителите придоби по-голямо значение за мен. А като превърнеш езика в професия денят е още по-важен. Романът е определян и за исторически, но за мен е и..

публикувано на 01.11.25 в 10:00