Честност към потребителите, природата, доставчиците и цялата логистична система, която допълнително допринася за замърсяването – това е мотото на компанията за иновативни технологии, чиито козметични продукти се разпространяват в 36 държави.
Един от иновативните продукти е 100% натурален слънцезащитен лосион с прозрачен цинк, който не оставя следи по дрехите и кожата. Той също така не вреди на морските обитатели и е от групата на т. нар. „бели прахове“.
Идеята е вече да се преминава към „физична слънцезащита“, без използване на нанотехнологии, това сподели Силвия Петрова.
„Химичните филтри влизат вътре в кожата и се разнасят чрез кръвообращението, и когато слънчевата радиация навлезе вътре в кожата, този химикал я абсорбира и те се самоунищожават“, поясни Петрова.
Нейният път е преминал през много държави, започвайки с математика в Париж, Франция, където успява да се пребори на голямо състезание. След това отива в Мексико, където се състезава с предприемачи от всички бизнес университети в Северна Америка.
Първото място с награда половин милион долара я отвежда в „San Diego State Unuversity“.
Там ги забелязват от голяма компания. „Започнахме да правим проекти заедно и се сформира от френското министерство представителна група, която да отиде в Китай и да обиколи всички френски учреждения и предприятия“, сподели Петрова.
Единствената българка от 30 французи, тя не се задържа там, след което отива във Виетнам и Хонконг, а накрая в Лондон, откъдето започва кариерата й, а после се установява трайно в София.
„Много трудно един българин може да следва мечтите си навън“, призна Силвия Петрова и допълни, че в България винаги може да получиш помощ от приятел, докато в чужбина всичко се гради от нулата.
„Ние имаме 46 марки, които са стартирали от нашата лаборатория“, каза тя. Компанията е отличена със 17 награди, като най-ценната от тях е в Япония. Част от дейностите на фирмата са посветени на благотворителни каузи.
Още подробности можете да чуете в звуковия файл.
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..
"Грийнпийс“ – България се обръща към институции и дружества от сектора с призив за модернизиране на централното отопление. В серия от срещи и разговори те споделят добрия опит от света и настояват този сектор от енергетиката да започне да навлиза в 21 век. Експертите от "Грийнпийс“ изтъкват като нужда от оптимизация постоянните аварии,..
На последното си заседание, Столичният общински съвет даде мандат за изготвяне на доклад за създаване на общинско дружество – търговец на електроенергия, което да оптимизира разходите за електроенергия в общинския сектор. Според данните на Временната комисия за анализ на количествата и цените на потребяваната електрическа енергия от Столичната община..
Днес денят ще е мразовит. Дневните температури в повечето места ще са отрицателни - между минус 5° и 0°, в София - около минус 3°, съобщиха от НИМХ. Ще бъде предимно слънчево, пред обяд над Дунавската равнина все още ще има ниска слоеста облачност и температурите там ще останат по-ниски. Ще духа слаб вятър от северната четвърт. В планините ще бъде..
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..