По думите на Раданова едни от дискутираните спорни теми в закона са "съвместното съжителство", дефинициите за "икономическо насилие", "психическо насилие", "удължаване на срока за подаване на молба за защита от домашно насилие".
"Други от изразените опасения са в сфера на това, че трябва да се обезпечи сектора с множество социални работници, които да подпомагат всичките тези процеси, а всъщност системата няма този ресурс", допълни Раданова.
Като едни от най-важните събития в политическия и социален живот на страната бяха определени клетвата на президента Радев и визитата на премиера Кирил Петков в Р. Северна Македония.
Друга важна тема според Раданова е начина на изпълнение на актуализираната стратегия за продължаване на реформата в съдебната система. По думите й там също е заложено съответното въвеждане на индивидуална конституционна жалба.
По отношение на индивидуалната конституционна жалба след словото на президента, Юлия Раданова каза, че:
"Ще се създаде наистина един нов механизъм за участие на гражданите в законотворчеството, ако щете, и начина на тълкуване доколкото той отговаря на конституцията, но това не би означавало, че ще имаме множество дела конституционни, които да са по инициатива именно на граждани".
Тя коментира, че емоционалният заряд на спора с Р. Северна Македония изисква намесата на трето лице и то не като човек, а като институция, защото споровете могат да бъдат решавани ако не са на ценностна основа.
Още подробности можете да чуете в звуковия файл.
А какво мислят гражданите за важните неща през изминалата седмица, чуйте в направената анкета:Д-р Татяна Илиева за джаз-фестивала в Боровец, носещ името на нейния съпруг д-р Емил Илиев: "Не отдавам значение на годишнините. Всеки концерт е своеобразен празник. А един сезон, посветен на годишнина не се отличава много от другите. Стараем се всеки концерт да е нещо неповторимо. Нищо не е самоцелно. Бих отбелязъл цикъла ни "Нова европейска..
Лаго фест в града, джаз-фестивал в Боровец - не всеки град има подобни допълващи се две музикални събития. По този повод започваме с Георги Николов-Гопето : "Колкото по-готина е публиката, толкова по-готино звучи и музиката. Хората като се изкефят на звука ставаме все по-креативни. Има нови вдъхновения, чакат да бъдат записани. Като се видим,..
Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..
Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..
Животът на композитора маестро Георги Атанасов е по-заплетен, драматичен и вълнуващ от всяко оперно либрето. Баща му зарязва децата си, когато бъдещият музикант е на три. Успява да го издири след десетилетия, но таткото предава Богу дух ден преди срещата им. Майката чисти по хорските къщи, за да изхрани челядта си и си отива от живота след десет..
Най-новият проект на Спартак Севов е пълнометражния филм „ Министерството на мечтите “ – абсурдна комедия за любимите неща на всички: бюрокрацията и сбърканите днешни системи. С него е и актьорът Мартин Тасков, а проектът е англоезичен: "Министерство на кошмарите изглеждаше зле като заглавие. Осмиваме бюрокрацията." (Спартак) "Имам честта да..
Георги Георгиев, зам.-председател на "Асоциация за инсулт и афазия“ ни представя първото споделено парково пространство за арт терапия в България, открито по тяхна инициатива на 14 юли в столичния район Банкя. Името, което носи, е "Сътворение" и на място може да се открие зона за арт терапия и зона за лечебно градинарство, както и място с..