Дори ида не го съзнаваме, всички изграждаме присъствие онлайн.
Какво впечатление оставяме в социалните мрежи? Какво може да си помислят тези, които попаднат нашия профил. Какво разбират за нас като дейност, интереси, предпочитания?
„Първото нещо, на което трябва да обърнем внимание, е да настроим така профила си, че присъствието ни да (по)казва каква е нашата стойност. Социалните мрежи дават достатъчно възможности за това“, изтъкна пред Радио София експертът по дигитален маркетинг и социални медии Етиен Янев.
Той посъветва преди да публикуваме нещо, да си задаваме въпроса в каква светлина ни представя и дали то ще е полезно за аудиторията, да се съобразяваме и с вида социална мрежа и нейните потребители.
В интернет пространството има изключително много информация, съобщения послания, покани. Много хора и компании се борят за нашето внимание.
Колкото повече ползваме дигиталните канали и общуваме през тях, толкова повече можем да се научим да подбираме инструментите за привличане на съмишленици, да преценяваме стойността и последствията на това, което публикуваме.
През социалните мрежи искаме да покажем къде сме били, колко сме успешни, да си набавим допамин от повече харесвания. Трябва обаче да осъзнаваме, че неизбежното сравнение, съревнованието може да се отрази на поведението ни, а не трябва да забравяме, че сме хора и понякога като сме по-истински, по-малко вероятно е да доскучаем, допълни още Янев:
„Когато се запознаваме с някого, по-добре да не му гледаме профила в социалните мрежи, а да се фокусираме върху реалната комуникация с него. Дори и да скрием информация, истината рано или късно лъсва.“
Чуйте целия разговор на Диана Костова.
Тази седмица в студиото на "Форум" водещият Лъчезар Христов разговаря с икономиста Георги Вулджев и журналиста Едуард Папазян. Темите в предаването днес са: Провал на шестия опит за избор на председател на Народното събрание - Усещам, че ДБ ще "гласува с отвращение" при следващото гласуване за председател на НС, коментира Едуард..
Трима от пет са музикантите от група Free 4 ALL , които бяха гости на екипа на предаването “Добър вечер, София“ - Тодор Бакърджиев-тромпет, Светослав Миланов – ел.пиано, Георги Попов - перкусии. В групата започнали трима, но разширяващите се музикални търсения на тримата, довели до необходимостта да търсят и нови членове. Днес са петима и не..
Чувството за принадлежност към дадена компания, новите взаимоотношения между работодател и служители, както и най-ценните фактори, с които работодателите задържат своите служители в компаниите си, са само част от темите на еднодневен форум в София. Темата за ангажираността винаги е номер едно в различни конференции. Този път решихме да се фокусираме..
За 12-а поредна година кампанията „Килограм доброта“ на Българска хранителна банка ще подкрепи хора в нужда от цялата страна. Инициативата ще се проведе тази събота и неделя в София. Събраните дълготрайни хранителни продукти ще бъдат използвани за подпомагане на над 60 000 възрастни хора и деца. “В предстоящия уикенд разчитаме на добро време навън,..
Конференция на тема "Виненият образ на България идентичност и послания" и следващо я винено изложение "DiVino" ще се проведат в един ден. Повече за тях пред БНР-Радио София разказа Емил Коралов от Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП), организатор на конференцията. "Това е форум за българското вино, в който участват..
Документалният филм "Алцек и българите в средновековна Италия" с режисьор Росица Лазарова-Сбаралия ще бъде показан в Общинския културен дом "Красно село" на 28 ноември с вход свободен. Преди това доц. д-р Тодор Чобанов ще изнесе лекция "Прабългарите в Централна и Западна Европа V-VII век по данни на археологията и палеогенетиката" ...
Диабет тип 2 е основен и независим рисков фактор за сърдечно-съдови и бъбречни заболявания. Според Международната диабетна федерация, половината от възрастните с диабет (240 млн. души в света) не знаят за заболяването си. Годишно диабетът причинява смъртта на около 6.7 млн. души, а над 537 млн. души живеят с тази диагноза. До 2045 г. се очаква 9%..