В началото на всяка презентация публиката винаги демонстрира интерес към човека, който говори. На финала, особено, ако презентаторът каже нещо като „и преди да приключа“ или „накрая бих искал да кажа само…“ погледите на аудиторията веднага се приковават към него.
А може би сте забелязали, че обикновено интересът на аудиторията спада много в същинската част. Как да го поддържаме през цялото време и да приковем вниманието на публиката?
💡 Каква е силата на 5-те минути в презентацията? Какво очаква да чуе и види аудиторията, за да не губи интерес към съдържанието, което й представяме?
Проучвания с хора от различни професии и възраст показват, че 85% от тях смятат:
✅ Човешкият фактор е това, което ми харесва
✅ Мотивирай ме
✅ Занимавай ме
✅ Накарай ме да се смея
✅ Бъди креативен
💡 Останалите 15 % казват:
✅ Искам резултат
✅ Харесвам цифри
✅ Харесвам факти
✅ Сервирайте ми само месо и картофи - друго не искам...
💡 И вие какво трябва да направите като презентатор?
Използвайте метода “пържолите трябва да са с подправки, за да имат вкус"!
Колко често и какви подправки да сложите, за да бъдете интригуващи, слушайте в новия епизод на отличения с PR Приз 2021 „257 podcast“ с водещи Катя Василева от Радио София и международният консултант по бизнес етикет, протокол и поведенчески коуч Кристина Крънчева.
И не забравяйте, че Вие и Вашите интригуващи истории и споделен личен опит са важни за нас. Разкажете ни ги на 257@bnr.bg. Всеки месец в 257 podcast ще имаме специален гост, който да споделя личен опит, преживявания, предизвикателства и решения, които го движат напред. И това може да сте Вие и това да e Вашата супер презентация.
Първият ни гост в следващия епизод на 257 podcast ще бъде актьорът и телевизионен водещ Стефан Щерев.
Всички епизоди на 257 podcast ще намерите в платформите:
Минко Ламбов за предстоящата премиера на концерта му за цигулка, акордеон и оркестър със солисти Светлин Русев и Вероника Тодорова: "На 29 януари от 19 ч. в Централния военен клуб е премиерата с оркестър Симфониета. Светлин е божество на цигулката, често го сравнявам със самурай. Запознахме се на един образователен концерт на Филхармонията,..
Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..
Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България" на 29.1 в 18 ч.: "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини? Кога и как се осмисля..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на подкаста..