„Неслучайно актьорското майсторство се изучава като дисциплина във все повече специалности в университети в САЩ. Хората смятат, че това е много важно и необходимо социално умение, каквото и да работиш след това“, казва режисьорът Иглика Трифонова.
Тя е гостът в новия епизод на отличения с PR Приз 2021 „257 podcast“.
Пътят на Иглика Трифонова в игралното кино започва с филма „Писмо до Америка“, превърнал се и в българското предложение за Оскар през 2001 г.
През 2011 г. „Прокурорът, защитникът, бащата и неговият син“ печели наградата ScriptEast за най-добър сценарий в Централна и Източна Европа на кинофестивала в Кан. Кинотворбата представя истински казус от трибунала в Хага. В центъра на сюжета е процес срещу сръбски военнопрестъпник в Международния наказателен трибунал за бивша Югославия. В деня на премиерата на филма в Амстердам /24 март 2016/ излиза присъдата на Радован Караджич. На прожекцията в Хага присъства самият главен адвокат на Караджич - Питър Робинсън, който изчаква да сподели лично своите впечатления с режисьорката.
Каква е личната история за проявени уязвимост и смелост на Иглика Трифонова? Какво е за нея куражът? Всичко това дори е концентрирано в една песен. За нея и житейските уроци, провалите и това как те могат да се превърнат в движеща сила филмовата режисьорка разказва в „257 podcast“.
Слушайте епизода тук:
Или тук:
Катя Василева и Кристина Крънчева очакват и Вашите интригуващи истории и споделен личен опит на 257@bnr.bg. Кой или кои ще са следващите гости в подкаста, които да споделят опит, преживявания, предизвикателства и решения, които ги движат напред – решавате Вие. Пишете и заповядайте!
Елисавета Станчева, изкуствовед, за дискусията „На ръба“, в която композиторът Петър Керкелов разказва за създаването на новата си пиеса. Какво се случва, когато музиката премине отвъд познатото и експериментира с нови форми, звуци и идеи? Как се изгражда музикална драматургия, която преплита класическо звучене с електронни елементи? Среща-дискусия..
Музикалният спектакъл „Три тенора…и още нещо“ на Камерна опера Благоевград с диригент Георги Еленков ще гостува в София на 23 май на сцената на театър „Сълза и смях“. По този повод ни гостуват двама от участващите трима тенори – Михаил Михайлов и Юрий Николов: "Винаги е удоволствието като трима тенора, които са и приятели, са заедно на сцена...
Мария Карагьозова ни представя Фестивала на училищните и младежките оркестри, организиран от Асоциацията на фестивалите в България и финансирани от Национален фонд Култура: "Оркестрите загубиха част от структурата си по време на пандемията. Фестивалът насърчава отново децата в тези оркестри. Той е трибуна на музиканти-любители. Не съревнование..
Как е описвана Съдебната палата в софийската преса в началото на 40-те години на миналия век, къде и кога е имало проекти да бъде изградена тя още в края на 19 век и началото на 20 век? Още в спомените на Георги Каназирски-Верин, "Шишковия трамвай" за Бали Ефенди, който е тръгвал от мястото на днешната Съдебна палата. Проектът Екс Професо на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: Във втората част продължаваме с другите хаджии и техните фамилии: "Срещаме графити от 1771 за..
Писателят Васил Попов за сериала по романа му Мамник и издаването на следващия, Лехуса: "Докато пишех "Мамник" мислех, че жанровата литература не е разпространена в България, но се изненадах от интереса на различните възрасти. Снимките приключиха април. Предполагам, че ще е готов зимата. Натрупа се материал - скоро почвам третия. Съвсем различно..
Покана за танцов спектакъл TRAPтайм? от Захари Нанков, танцьор и хореограф: "Концепцията я реализирах преди 3 години, сега я повтарям с ученици от моята школа. Комбинирал съм стила в музиката трап с рагтайм - като музика и роман. Правя съпоставки между тези две епохи - тогава и сега, всичко минава през една игра. Проследяваме нишката как се променя..