Тенденциите и оценките на активностите и кампаниите в дигиталния маркетинг и комуникациите все повече се влияят от ефективността им. Това се отнася и за агенциите, и медиите. Криейтив агенциите все повече мислят за това, как да изненадат, да ангажират, да приобщават аудиторията.
Този коментар изрази пред Радио София Милена Мишинева - председател на УС на IAB България.
IAB (Interactive Advertising Bureau) е най-голямото глобално сдружение на медии, медия и рекламни агенции, технологични компании и рекламодатели отговорни за дигиталния бизнес.
Преди броени дни на церемония в Sofia Tech Park IAB България обяви тазгодишните победители в конкурса IAB MIXX Awards 2022.
Конкурсът, който е насочен към дигиталната индустрия, премина под мотото „No Mixxed Fillings, Only Mixx Awards“ и в него заявки за участие подадоха 20 компании.
За първи път в историята на конкурса, 92-мата финалисти бяха оценявани от международно професионално жури, представено от 12 експерти в две основни направления – творчески решения и стратегия.
Кампаниите през изтеклата година са били много успешни, затова за европейските награди ще бъдат изпратени 3 от българските наградени, допълни Милена Мишинева.
Дигиталните трансформации получиха допълнително ускорение от пандемията, отчитат експертите. В момента те сериозно работят върху инструменти за по-точно и безспорно измерване достигането на онлайн рекламите и посланията.
"Аудиото и подкастите набират все по-голяма популярност и вече "дишат във врата" на видеото", отбеляза Надя Гогова – изпълнителен директор на IAB България.
От организацията и членовете ѝ са съпричастни и към колегите си от Украйна и помагат с каквото могат, допълниха гостите в радиостудиото.
Чуйте целия разговор на Катя Василева.
Разходката по ул. Георги С. Раковски започва от най-високото ѝ място, с паметника на Вазов и витошката морена, от която да гледа към любимата си планина. Наблизо е Палатата Св.София, дело на арх.Парашкеванов (1929). Там е пл.Николай Гяуров, кръстен по инициатива на Гена Димитрова, която също живее наблизо. Следва историята на Военния клуб - коя всъщност..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Басът на групата Роберт Биберти е завиждал и на Аспарух Лешников, и на евреите в групата. Омразата по онова време се е ширила, дори и между членовете на групата. Аспарух Лешников става плячка на Биберти. След 9 септември 1944 на Лешников не е разрешено да напусне България. Писмата му доказват..
Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него се разказват комични и куриозни случки. Хуморът му е свеж, заразителен и незлоблив, автор е на 15..
Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация в залата (НДК - зала 1). Ще е като на концерт. Заедно ще преминем отвъд хаоса. Блаженството е..
Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Одеон". Тя е достъпна в сайта им и те са си направили сметка, че не само българи ще го гледат. Като студент там не съм си и мечтал, че някой ден мой..
Голямата маса: Градски дворове – Божидар Емануилов, зам.-кмет на "Оборище": "Има най-различни работилници за деца и възрастни в един от дворовете, гаражна разпродажба в друг, жива музика. Градските дворове е изчезваща среда, тези, които сме израснали в центъра ги помним. Те са мост между поколенията. Има и хора, които негодуват заради ограничения..
Уикенд с „ Мале-мале“ – второ издание на мини фестивала в Южния парк, гост по този повод ни е Петринел Денев: "Програмата ни е малка, първото издание бе изцяло за деца. Хуморът е подходящ и за възрастните. Предвидили сме и уъркшоп за улична клоунада - така и ние започнахме с "Мале-мале". Уличното изкуство дава свобода - да пробваш, да..