Защо границата между реалността и виртуалната реалност се размива и до какви промени в ежедневието ни ще доведе това? Българският разработчик на решение за смесена реалност QuarkXR е напът да набере над 1,7 млн. лева от български, румънски и други европейски инвеститори, като първа стъпка от общ рунд 2,9 млн. лева – интервю с Красимир Николов, управител на QuarkXR:
"В момента има различни устройства за виртуална, смесена и добавена реалност. В последната виждаме реалността с добавяне на елементи. В бъдеще технологията ще доведе до събирането им в едно, може би след 5-7 години. Има и в момента добри приложения - като използваме очила с виртуална и камери за реална среда.
Ние сме хоризонтална платформа и искаме да обхванем и трите приложения. В смесена среда има приложения за дизайн, архитектура и строителство, във виртуалната - обучения на пилоти и кадри. За компаниите става въпрос за съкращаване на времето за достигане на новите им продукти до пазара. Това е и по-добър начин хората да се учат на нови професии. Позволяваме на бизнес-приложения да се използват на очила за виртуална реалност. Преди те са били във възможностите само на мощен компютър.
Скъпите технологии стават по-достъпни. Новите технологии идват първо в облака. В България имаме интересни приложения дори в областта на човешките ресурси. Дигитализацията винаги е на дневен план, трябва да използваме най-модерните технологии.
Образованието е един от най-силните сектори на добавената реалност. Всяко нещо, което децата трябва да учат и да е свързано с мускулна памет, е по-добро с виртуална реалност. Да не говорим за телепортирането в друго време в часовете по история например. Историческите забележителности могат да имат дигитален двойник, с който да придобием потапящо преживяване.
Работим с корпоративни клиенти, фокусираме се върху индустриални такива като Bosch, концентрираме се върху производство и дистанционна работа на екипи. Имаме различни сфери на потенциално развитие, най-вече за облачна инфраструктура, бизнес развитие, продажби, маркетинг."
Напълно нормална е зачестилата висока сеизмична активност в Аляска, Камчатка и Гърция и няма повод за притеснение. Това обясни в ефира на “Радиокафе” сеизмологът Пламена Райкова . “Не можем да говорим за свръх сеизмична дейност, а областите, където са регистрирани земетресенията са силно сеизмични райони. Особено региона на Аляска, Камчатка - това са..
Започна описването на щетите след големия пожар в Костинбродско. В района се стигна до евакуация и обявяване на частично бедствено положение заради огнената стихия. Десетки са пострадалите семейства от засегнатите места – селата Опицвет, Безден и Богьовци. Местните подозират, че пожарът е тръгнал от военния полигон в Сливница заради учение, което..
Измамници се представят за комисари от ГДБОП, звънят с искане потребителите да изтеглят или да преведат големи суми в тяхна сметка. Измамната схема се състои в обаждане от измамник, който твърди, че е служител на ГДБОП и предупреждава за изтеглен бърз кредит на името на жертвата. “От дирекция “Киберпрестъпност” в ГДБОП получихме множество..
Рехабилитацията на тротоара и паркинга на кръстовището на улиците “Оборище“ и “Черковна“ бяха проверени от район "Оборище", съвместно с възложителя ЦГМ. Дейностите се извършват по програмата на ЦГМ за възстановяване на градската среда, с част от парите, събрани от платеното паркиране в централния район на столицата. Рехабилитацията е в процес и има..
Близки и приятели ще си кажат последно сбогом с Тодор Славков през днешния 24 юли. Поклонението ще бъде от 10.00 ч. в ритуалната зала на траурен комплекс "Мира" в София, съобщава "24 часа". Тодор Славков почина на 21 юли в село Асен. Според разследването, внукът на Тодор Живков се е застрелял със законно притежавано оръжие – 22-калибров револвер...
През днешния ден преди обяд по-значителна облачност ще има над източните райони, като превалявания все още ще има в Североизточна България. В останалата част от страната ще бъде слънчево, съобщават синоптиците от Националния институт по метеорология и хидрология. След обяд главно над планинските райони ще се развие купеста облачност и на отделни..
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..